جایزه ویژه برای ربات پینگ پنگ باز امرن ژاپن “ویدئو

ربات پینگ پنگ باز امرن ژاپن جایزه Grand Prix در بخش نو آوری را کسب کرده است. این جایزه توسط روزنامه نگاران و خبرنگاران آمریکایی در نمایشگاه CEATEC انتخاب شده است. نمایشگاه CEATEC ژاپن، بزرگترین نمایشگاه در زمینه آخرین دستاوردهای تکنولوژی و IT در آسیا می باشد. این جایزه به آیتم هایی تعلق می گیرد که از نظر کاراکترهای نوآورانه و نفوذ در بازار آمریکا برجسته باشند که توسط هیاتی از داوران مستقل و بی طرف بررسی می شوند.

یک روبات همگام با انسان

ما این ربات پینگ پنگ باز را با هدف نمایش ساختیم، بنابراین بازدیدکنندگان می توانستند میوه های و نتایج تلاش ما در این تکامل تکنولوژی را که روی ساختار روابط جدید بین انسان و ماشین هدف گزاری شده است ببینند. ربات ما برای مسابقات طولانی در مقابل انسان طراحی شده است. به همین منظور، ربات مسیر و سرعت توپ را بر اساس اطلاعات بدست آمده از حرکات فیزیکی حریف و هم چنین موقعیت توپ پیش بینی می کند و توپ را به یک نقطه با سرعتی که حریف بتواند به آسانی آنرا برگرداند ارسال می کند.

نظرات هیات داوران

آقای میکائیل کانلوس که سرپرستی داوران را بر عهده دارد، تحقیق و بررسی که منجر به انتخاب ربات پینگ پنگ باز Omron شد را این گونه توضیح می دهد:

ما تصمیم گرفتیم که جایزه   Grand Prix  را به ربات پینگ پنگ باز  امرن بدهیم ، چونکه ربات ها تصویر و تخیل صنعت تکنولوژی را تسخیر کرده اند . شرکت امرن که یک پیشرو در زمینه اتوماسیون و ماشین آلات صنعتی می باشد در حال توسعه تکنولوژی نسل جدید ربات ها می باشد . در حال حاضر ، ربات های صنعتی به طور کلی برای انجام کارهای ثابت و کارهایی که تکرار میشوند ساخته می شوند .

ربات پینگ پنگ باز امرن یک آزمایش ذهنی می باشد: آیا ممکن خواهد بود که ربات ها را توسعه داد که بتوانند کارهای مختلفی را در یک محیط در حال تغییر انجام دهند؟ یک رباتی که بتواند با شرایط وفق پیدا کند می تواند کار ۶ و یا ۷ ربات را انجام دهد. ساختن چنین رباتی، نیاز به پیشرفت هایی در پردازش، سنجش و مکانیک دارد. برای ساختن ربات پینگ پنگ باز خود، شرکت امرن تکنولوژی را با ترکیبی از رشته های مختلفی به کار بسته است. این یک کار درحال پیشرفت است  . امرن هم چنین به طور چشمگیری از یک راه هوشمندانه به منظور نشان دادن دستاوردهای خود استفاده کرده است. این نمایشگاه یکی از محبوب ترین نمایشگاه ها بود. امرن راهی را انتخاب کرده بود که مردم را به توقف، گوش کردن و شاید تفکر در باره پیشرفت های تکنولوژی که ممکن است در آینده ای نه چندان دور تجربه کنند وادار کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید