حضور یاسکاوا در نمایشگاه Automatica

یاسکاوا در این نمایشگاه مفهوم Industrie 4.0 را به صورت عملی نمایش خواهد داد.این روش یکپارچه سازی، ربات های یاسکاوا موتومن را به همراه محصولات و راه حل های بخش تکنولوژی کنترل و درایو شامل می شود. علاوه بر راه حل های کاربردی موجود در بخش درایو و تکنولوژی کنترل، تمرکز یاسکاوا در غرفه خود روی ربات های جدید خود، ربات های همکار و هوش مصنوعی خواهد بود.

 

همراه با مفهوم i³-Mechatronics     یاسکاوا در این نمایشگاه مکاترونیک کلاسیک، تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات با راه حل های دیجیتال مثل هوش مصنوعی، کلان داده و اینترنت اشیا را گرد هم آورده است. کلمه “i3” به معنی یکپارچه، هوشمند و نوآورانه می باشد  (integrated – intelligent – innovative) .  فرایندهای مرتبط و داده های سیستم در زمان واقعی در پایگاه داده مقیاس پذیر جمع آوری، بررسی و با بهینه سازی هوش مصنوعی آموخته می شود. تجسم در پلتفرم نرم افزار  YASKAWA Cockpit  مستقیم و قابل درک می باشد. وضعیت فعلی هر دستگاه می تواند همزمان در زمان واقعی و با سایر منابع داده مرتبط باشد به عنوان مثال برای سرویس و نگهداری پیش بینی شده. داده ها هم چنین می توانند به راحتی به  محیط های موجود  ERP، MES، Big-Data   یا محیط هوش مصنوعی با رعایت دقیق ترین استانداردهای ایمنی منتقل شوند که اتخاذ تصمیمات محکم بر اساس این مبنا را امکان پذیر می سازد. در نمایش زنده در غرفه نمایشگاه، بازدیدکنندگان قادر خواهند بود ویژگی های نرم افزار   YASKAWA Cockpit  را هم در مواجهه با سلول های زنده رباتیک و هم در مواجهه با تکنولوژی درایو و کنترل یاسکاوا تجربه کنند. مثلا پلتفرم نرم افزار، فیلتر هوای مسدود شده را بدون نیاز به سنسورهای اضافی صرفا با نظارت بر جریان تشخیص و گزارش می دهد.

هم چنین روی صفحه نمایش در در غرفه شما می توانید یکپارچه سازی جدیدترین سیستم سرو سیگما ۷ – ۴۰۰ ولت را در نرم افزار  YASKAWA Cockpit ببینید. علاوه بر آمپلی فایر تک محوره معمولی، ماژول های ۲ محوره هم برای سروهای سیگما ۷ قابل ارائه هستند. صرفه جویی واقعی در انرژی با کنترل ۲ موتور با یک آمپلی فایر امکان پذیر می باشد. هم چنین فضای مورد نیاز کم برای نصب سرو درایو هم کاهش پیدا کرده است. سرو سیستم سیگما ۷ یکپارچگی ساده با محیط های سیستم مناسب را با یک رابط اترنت برای اترکت امکان پذیر می سازد. 

ربات های قدرتمند همانند ربات همکار  HC10  هم اکنون قابل برنامه نویسی با تیچ پندانت هوشمند و یا تیچ مستقیم هستند، یا ربات اخیرا توسعه یافته MotoMINI   برای معرفی راه حل های پیشرفته اتوماسیون در معرض نمایش قرار گرفته اند. این ربات صنعتی  ۶  محوره کامپکت به طور ویژه برای کاربردهای جابجایی و مونتاژ قطعات کوچک طراحی شده است. این ربات مادامی که بهره وری سیستم شما را افزایش داده سایز خط تولید شما را کاهش می دهد. این ربات سرعت بالای سبک وزن دارای قابلیت تحمل وزن  ۵۰۰  گرم بوده و حداکثر سطح دسترسی آن  ۳۵۰  میلی متر می باشد. به لطف دقت بالای این ربات که ۰.۰۳ میلی متر می باشد، این ربات برای کاربردهایی با قطعات کوچک مناسب می باشد. محل نصب ربات می تواند به راحتی با توجه به نیازهای عملیات یا قطعه ای که قرار است تولید شود، تغییر کند. این ربات توسط کنترلر کوچک و سبک   MOTOMAN YRC1000 که مناسب جهت کنترل ربات های کوچک هست کار می کند.

علاوه بر این، یاسکاوا ربات های موتومن سری GP را برای نمایشگاه اتوماتیکا توسعه داده است که شامل مدل های جدید با پیلود ۵۰،۱۸۰،۲۲۵،۴۰۰ و ۶۰۰ کیلو می باشد. این ربات های کامپکت و سریع برای جابجایی های سریع، بسته بندی و کاربردهای عمومی طراحی شده اند.

در حوزه جوش که یاسکاوا یک نقش رهبری ایفا می کند، پوزیشنرهای جدید نمایش داده خواهند شد. 

دیدگاهتان را بنویسید