پلتایزینگ یا پالت کردن فرآیند چیدن محصولات از خط تولید بر روی یک پالت چوبی یا پلاستیکی برای حمل و نقل است. ربات‌های پلتایزینگ این فرایند را با سرعت و دقت بسیار بیشتری انجام می‌دهند همچنین از خطرات و آسیب‌های احتمالی نیز جلوگیری می‌نمایند. ربات‌های پلتایزینگ و بسته بندی یاسکاوا در دو نوع ۵ محوره و ۴ محوره عرضه می‌گردد. که تعداد محورها تنها با توجه به اپلیکیشن مد نظر شما انتخاب می‌گردد. چنانچه جهت انتخاب ربات مورد نظر خود اطمینان ندارید و یا به هر دلیل نیاز به نظر کارشناسان فنی ما دارید می توانید به یکی از روش‌های موجود با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید.

انواع ربات‌های بسته بندی و پلتایزینگ یاسکاوا

ربات‍‎های پلتایزینگ(پالت کننده| پالتایز| Palletizing) به لحاظ کاربرد، عملکرد، ابعاد و سایر توانایی‌ها به دسته‌های متعددی تقسیم می‌گردند. در ادامه به معرفی پنج سری بسیار پر طرفدار و رایج این ربات‌ها در دنیا خواهیم پرداخت. ربات‌های پلتایزینگ و بسته بندی یاسکاوا در دو نوع ۵ محوره و ۴ محوره عرضه می‌گردد. که تعداد محورها تنها با توجه به اپلیکیشن مد نظر شما انتخاب می‌گردد. چنانچه جهت انتخاب ربات مورد نظر خود اطمینان ندارید و یا به هر دلیل نیاز به نظر کارشناسان فنی ما دارید می‌توانید به یکی از روش‌های موجود با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید.

معرفی ربات‌های بسته بندی و پلتایزینگ یاسکاوا

 سری MPK

قابل اعتماد و چابک، این ربات‌های ۵ محوره عملکرد بالایی را برای کاربردهای مختلف از جمله بسته بندی محصولات، انتقال قطعات، انتخاب و جابجایی محصول، پالت سازی و… ارائه می‌کنند. امکانات کاربردی گسترده قابل استفاده برای طیف گسترده‌ای از صنایع مانند غذا و نوشیدنی، کالاهای بسته بندی مصرفی، داروسازی و خودرو و … در نظر گرفته شده است. در ادامه به بررسی این سری از ربات‌های یاسکاوا خواهیم پرداخت.

 

 

 

 

معرفی سری MPK

مدل ربات MPK2F MPK2F-5
تعداد محور ۵ ۵
توان حمل بار ۲ کیلوگرم ۵ کیلوگرم
حداکثر ناحیه کاری ۹۰۰ میلیمتر ۹۰۰ میلیمتر
دقت تکرار ۰.۵ میلیمتر ۰.۵ میلیمتر
محل نصب  زمین زمین

 

سری MPL

ربات‌های سری MPL که برای صنایع مختلفی مانند غذا و نوشیدنی، کالاهای بسته‌بندی مصرف‌کننده و موارد دیگر قابل استفاده هستند، جعبه‌ها را جابه‌جا می‌کنند و پالت‌ها را پر می‌کنند و در عین حال سهولت زیادی در تعمیر و نگهداری دارند. این مدل‌های ربات بسیار کارآمد و قابل اعتماد برای پالت‌سازی جعبه‌ها، پالت‌سازی کیسه‌ها، چیدن سفارشات و سایر کارهای جابجایی ایده‌آل هستند.

 

 

 

 

معرفی سری MPL

مدل ربات MPL80 MPL100 MPL160 MPL300 MPL800
تعداد محور ۵ ۵ ۴ ۴ ۴
توان حمل بار ۸۰ کیلوگرم ۱۰۰ کیلوگرم ۱۶۰ کیلوگرم ۳۰۰ کیلوگرم ۸۰۰ کیلوگرم
حداکثر ناحیه کاری ۲۰۶۱ میلیمتر ۲۱۵۰ میلیمتر ۳۱۵۹ میلیمتر ۳۱۵۹ میلیمتر ۳۱۵۹ میلیمتر
دقت تکرار ۰.۲ میلیمتر ۰.۲ میلیمتر ۰.۲ میلیمتر ۰.۲ میلیمتر ۰.۲ میلیمتر
محل نصب  زمین زمین زمین زمین زمین

 

سری MPP

ربات‌های دلتا سری MPP یاسکاوا زیرک، دقیق و کارآمد برای کارهای مونتاژ، کارتن‌سازی، کیت کردن، انتخاب و جای‌گذاری و بسته‌بندی ایده‌آل هستند. عملکرد سریع و دقیق با سرعت بالا و تکرارپذیری ± ۰.۱ میلی متر بهره‌وری را بهینه می‌کند. چیدمان‌های فضای کاری با تراکم بالا طراحی فشرده و بدون ردپا، از دیگر ویژگی‌های سری MPP هستند.

 

 

معرفی سری MPP

مدل ربات MPP3H MPP3S
تعداد محور ۴ ۴
توان حمل بار ۳ کیلوگرم ۳ کیلوگرم
حداکثر ناحیه کاری ۱۳۰۰ میلیمتر ۸۰۰ میلیمتر
دقت تکرار ۰.۱ میلیمتر ۰.۱ میلیمتر
محل نصب  سقف سقف

 

خرید ربات بسته بندی و پلتایزینگ

شرکت نیرونوین نماینده یاسکاوا در ایران می‌باشد. با توجه به این مهم می‌توانید ربات‌های صنعتی یاسکاوا از جمله ربات‌های پلتایزینگ و بسته بندی یاسکاوا را با کمترین قیمت در بازار ایران از ما دریافت نمایید. همچنین می‌توانید از خدماتی نظیر آموزش، پیشیبانی، نصب و راه اندازی نیز بهره‌مند شوید.لطفا جهت دریافت هر گونه مشاوره و ارتباط با کارشناسان فنی ما با خطوط ارتباطی شرکت نیرونوین در تماس باشید.

 

سری MYS

ربات‌های سری MYS یاسکاوا ایده آل برای پردازش قطعات کوچک با سرعت بالا، دارای ۴ محور با عملکرد سریع و دقیق که برای کاربردهای مختلف از جمله مونتاژ، جابجایی مواد، انتقال قطعه، انتخاب و جای‌گذاری محصول و موارد دیگر ارائه شده است. در ادامه با این سری بیشتر آشنا شوید.

 

 

معرفی سری MYS

مدل ربات MYS450F MYS650LF MYS850LF
تعداد محور ۴ ۴ ۴
توان حمل بار ۶ کیلوگرم ۶ کیلوگرم ۶ کیلوگرم
حداکثر ناحیه کاری ۴۵۰ میلیمتر ۶۵۰ میلیمتر ۸۵۰ میلیمتر
دقت تکرار ۰.۱ میلیمتر ۰.۱ میلیمتر ۰.۱ میلیمتر
محل نصب  زمین زمین زمین

 

 سری PL

ربات‌های سری PL یاسکاوا از جمله ربات‌های همه کاره که برای طیف گسترده‌ای از صنایع مناسب هستند به شمار می‌روند. این ربات‌ها به بهینه سازی توان عملیاتی برای انواع برنامه‌های کاربردی کمک می‌کنند. این مدل‌های بسیار کارآمد برای پالت‌سازی، جمع‌آوری محصولات و کارهای لجستیکی برای اتوماسیون پایان خط یا توزیع ایده‌آل محصولات هستند و بسیار کارآمد می‌توانند جعبه‌ها را جابه‌جا و پالت‌ها را با سهولت و دقت پر کنند.

 

 

معرفی سری PL

مدل ربات PL80 PL190 PL320 PL500
تعداد محور ۵ ۴ ۴ ۴
توان حمل بار ۸۰ کیلوگرم ۱۹۰ کیلوگرم ۳۲۰ کیلوگرم ۵۰۰ کیلوگرم
حداکثر ناحیه کاری ۲۰۶۱ میلیمتر ۳۱۵۹ میلیمتر ۳۱۵۹ میلیمتر ۳۱۵۹ میلیمتر
دقت تکرار ۰.۲ میلیمتر ۰.۱ میلیمتر ۰.۱ میلیمتر ۰.۱ میلیمتر
محل نصب  زمین زمین زمین زمین

 

نحوه انتخاب ربات‌های بسته بندی و پلتایزینگ

همانطور که پیش‌تر عنوان کردیم ربات پلتایزینگ و همچنین ربات بسته‌بندی یاسکاوا را می‌توان در دو نوع ۵ محوره و ۴ محوره دسته بندی کرد. اما تعداد محورهای ربات به هیچ عنوان به معنای توانمندی و یا عدم توانمندی یک ربات نمی باشد. در تمام ربات‌های صنعتی تعداد محورها رابطه مستقیمی با کاربرد(application) ربات دارد.

فاکتور دیگری که می‌تواند در انتخاب ربات‌های پلیتایزینگ مورد توجه قرار گیرد Payload و یا به عبارتی میزان وزنی است که قرار است ربات شما جا به جا کند. در ربات‌های پلتایزینگ و بسته بندی یاسکاوا توان حمل از ۲ کیلوگرم تا ۸۰۰ کیلوگرم را دارند که این فاکتور نیز ارتباط مستقیم با اپلیکیشن شما دارد.

دیگر نکته‌ای که در انتخاب ربات‌های پلتایزینگ و ربات‌های بسته‌بندی حائز اهمیت است محدوده کاری آن است. جهت تعیین دقیق این پارامتر نیز لازم تا اطمینان حاصل نمایید که حداکثر فواصلی که ربات شما قرار است بین دو نقطه کارکند چند میلیمتر است.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید محصولات یاسکاوا با کارشناسان فنی شرکت نیرونوین در ارتباط باشید.