ربات رنگ پاش | Painting robot  یکی دیگر از ربات های صنعتی یاسکاوا است که در صنایع متعددی از جمله صنایع خودرویی به منظور پاشش رنگ با دقت و کیفیت بسیار بالا بر روی قطعات متعدد مورد استفاده قرار میگیرد.
شرکت نیرونوین تنها نمایندگی رسمی ربات های صنعتی یاسکاوا در ایران می باشد. جهت خرید ربات رنگ پاش یاسکاوا، یا دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان با شماره زیر در ارتباط باشید.

درباره رباتهای پاشش رنگ

این ربات ها محصول شرکت یاسکاوا – موتومن بوده و به منظور رنگ کردن سطوح مختلف و در ابعاد مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. ربات های رنگ پاش قادرند انواع رنگ پاشی به صورت برنامه ریزی شده انجام دهند.یکی از کاربردهای این ربات ها در صنایع خودرویی است. آن ها را به عنوان ربات رنگ پاشی خودرو نیز می شناسند. در صنایع خودرو ربات ها می توانن تمام خودرو و یا حتی بخش های جزیی مانند سپر و گلگیر را نیز رنگ پاشی کنند.

مزایای ربات های رنگ پاش

ربات های پاشش رنگ به دلایل متعددی در کارخانجات تولیدی جایگزین نیروهای انسانی می گردند که در ادامه به تشریح آنها خواهیم پرداخت.

۱. افزایش سرعت: بدون شک سرعت ربات ها در مقایسه با نیروی انسانی چندین برابر است که همین امر موجب تسریع فرایند تولید می گردد.

۲. افزایش دقت: دقت و کیفیت پاشش رنگ در حالت رباتیک به مراتب بیشتر از نیروی انسانی است زیرا مواردی نظیر خطای دید و یا لرزش دست و یا محاسبه ی سطح رنگ آمیزی شده در حالت رباتیک وجود ندارد. از سوی دیگر در بعضی از صنایع به دلیل بزرگ بودن ابعاد قطعه مورد نظر اپراتور قادر به رنگ آمیزی تمام سطوح نخواهد بود و به این دلیل ربات جایگزین نیروی انسانی می گردد.

۳.تولید بی وقفه: در مواردی که ربات ها مورد قرار می گیرند، سیستم رنگ آمیزی حدود ۲۰ ساعت به صورت مداوم می تواند انجام گردد در حالیکه نیروی انسانی بیش از ۸ تا ۱۰ ساعت توان انجام کار را ندارد.

مزایای خرید از نیرونوین

تنها نکته ای که ممکن است مانع شما از خرید ربات شود هزینه اولیه آن است که اگر موارد زیر رعایت گردند بی شک در مدت کمتری هزینه اولیه نیز باز خواهد گشت.

خرید از نمایندگی: همه ما می دانیم که خرید از نمایندگی اصلی به دلیل عدم وجود واسطه تا حد بسیار زیادی موجب کاهش هزینه ها می گردد زیرا شرکت های واسطه تا حد بسیار زیادی هزینه را افزایش می دهند. حال هرچه این واسطه ها افزایش یابند هزینه شما نیز افزایش خواهد داشت. شرکت نیرونوین نمایندگی یاسکاوا در ایران به شما تضمین می دهد که تمام ربات های صنعتی یاسکاوا را با کمترین قیمت بازار خدمت شما ارائه نماید.
تهیه محصول با اطمینان: در حال حاضر ربات های متعددی با برند های مختلف در بازار موجود هستند که حتی ممکن است بعضا قیمت های بسیار پایین داشته باشند. اما نکته ی قابل توجه عمر کوتاه بسیاری از آنها است. ربات های صنعتی یاسکاوا ساخت کشور ژاپن بوده و حتی در اروپا و آمریکا نیز شعبات و مشتریان بسیاری را دارد. از این رو حتی یک درصد هم جای نگرانی را برای خریداران این محصولات باقی نخواهد گذاشت.
تجربه و دانش فنی: باتوجه به شرایط تحریم کشور درخواست کارشناس فنی از کشورهای پیشرفته ممکن نیست. علاوه بر آن این امر می تواند هزینه بسیار زیادی را برای شما در بر داشته باشد. نیرونوین با ده ها سابقه و تجربه متعدد در زمینه رباتیک و بهرگیری از کارشناسان بسیار با تجربه در رباتیک تمام مراحل راه اندازی و اموزش را با کیفیت جهانی و هزینه بسیار پایین برای مشتریان گرانقدر به انجام خواهند رساند.

انواع ربات پاشش رنگ

ربات های سریع و شش محوره رنگ پاشی یاسکاوا در دو سری MPX1150 و MPX2600 تولید و عرضه می گردند. این ربات ها به منظور پاشش رنگ صاف و یکدست طراحی شده اند. در ادامه به تشریح ویژگی ها و مشخصات فنی هر یک از این دو سری خواهیم پرداخت.

– سری MPX

ربات سری MPX1150 دارای ابعاد کوچک و فشرده است که برای نقاشی اجزای کوچک بسیار مناسب و ایده آل است.این ربات توان حمل بار تا وزن ۵ کیلوگرم را دارد. همچنین قابلیت نصب انواع تفنگ های اسپری پاشش رنگ را دارد.ربات MPX1150 دارای قابلیت دسترسی افقی ۷۲۷ میلی متر ، دسترسی عمودی ۱۲۹۰ میلی متر و قابلیت تکرار ۰.۰۲ میلی متر را دارد.

ربات MPX2600 برای قطعات خودرو و سایر کاربردهای صنعتی بسیار مناسب است. دارای بازوی ساده و مجهز به نقاط نصب برای بهینه سازی مسیر شیلنگ است.توان حمل بار ۱۵ کیلوگرمی آن امکان نصب انواع تفنگ های اسپری بزرگ را فراهم می کند. ربات MPX2600 دارای قابلیت دسترسی افقی ۲۰۰۰ میلی متر ، دسترسی عمودی ۳۶۴۳ میلی متر و قابلیت تکرار ۰.۲ میلی متر است.

ربات های MPX1150 و MPX2600 می توانند در فضاهای مختلفی نظیر دیوار، سقف و کف زمین نصب شوند.

– سری EPX

ربات های شش محوره سری EPX نیز شباهت بسیار زیادی به سری MPX دارند که به منظور پاشش رنگ صاف و یکنواخت انجام می پذیرد. با توجه به نوع مدل آنها از وزن ۷۴ کیلوگرم تا ۵۶۰ کیلوگرم متفاوت است.

مدل ربات EPX1250 EPX2050 EPX2700 EPX2800 EPX2800R EPX2900
تعداد محور ۶ ۶ ۶ ۶ ۶ ۶
توان حمل بار ۵ kg ۱۵ kg ۱۵ kg ۲۰ kg ۱۵ kg ۲۰ kg
حد اکثر ناحیه کاری ۱۲۵۶ mm ۲۰۵۴ mm ۲۷۰۰ mm ۲۷۷۸ mm ۲۸۲۵ mm ۲۹۰۰ mm
دقت تکرار ۰.۱۵ mm ۰.۵ mm ۰.۱۵ mm ۰.۵ mm ۰.۵ mm ۰.۵ mm
وزن ۱۱۰ kg ۵۴۰ kg ۵۹۰ kg ۶۵۰ kg ۸۲۰ kg ۱۰۳۰ kg
جریان ورودی ۱.۵ KVA ۵ KVA ۵ KVA ۵ KVA ۵ KVA ۵ KVA
محل نصب دیوار – سقف – زمین زمین دیوار زمین دیوار زمین
کنترلر NX100 painting controller NX100 painting controller NX100 painting controller NX100 painting controller NX100 painting controller NX100 painting controller

خرید ربات رنگ پاش

جهت خرید ربات های رنگ پاش و یا دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان فنی نیرونوین می توانید با خطوط شرکت تماس حاصل فرمایید و یا از طریق واتس اپ از مشاوره کارشناسان ما بهره مند گردید.