ربات رنگ پاش | Painting robot  یکی دیگر از ربات های صنعتی یاسکاوا است که در صنایع متعددی از جمله صنایع خودرویی به منظور پاشش رنگ با دقت و کیفیت بسیار بالا بر روی قطعات متعدد مورد استفاده قرار میگیرد.
شرکت نیرونوین تنها نمایندگی رسمی ربات های صنعتی یاسکاوا در ایران می باشد. جهت خرید ربات رنگ پاش یاسکاوا، یا دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان با شماره زیر در ارتباط باشید.

درباره ربات‌های رنگ پاش

این ربات‌ها محصول شرکت یاسکاوا – موتومن بوده و به منظور رنگ کردن سطوح مختلف و در ابعاد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. ربات‌های رنگ پاش قادرند انواع رنگ پاشی به صورت برنامه ریزی شده انجام دهند. یکی از کاربردهای این ربات‌ها در صنایع خودرویی است. آن‌ها را به عنوان ربات رنگ پاشی خودرو نیز می‌شناسند. در صنایع خودرو ربات‌ها می‌توان تمام خودرو و یا حتی بخش‌های جزیی مانند سپر و گلگیر را نیز رنگ پاشی کنند.

مزایای ربات‌های رنگ پاش

ربات‌های رنگ پاش به دلایل متعددی در کارخانجات تولیدی جایگزین نیروهای انسانی می‌گردند که در ادامه به تشریح آن‌ها خواهیم پرداخت.

۱. افزایش سرعت: بدون شک سرعت ربات‌ها در مقایسه با نیروی انسانی چندین برابر است که همین امر موجب تسریع فرایند تولید می‌گردد.

۲. افزایش دقت: دقت و کیفیت پاشش رنگ در حالت رباتیک به مراتب بیشتر از نیروی انسانی است زیرا مواردی نظیر خطای دید و یا لرزش دست و یا محاسبه‌ی سطح رنگ آمیزی شده در حالت رباتیک وجود ندارد. از سوی دیگر در بعضی از صنایع به دلیل بزرگ بودن ابعاد قطعه مورد نظر اپراتور قادر به رنگ آمیزی تمام سطوح نخواهد بود و به این دلیل ربات جایگزین نیروی انسانی می‌گردد.

۳.تولید بی‌وقفه: در مواردی که ربات‌ها مورد قرار می‌گیرند، سیستم رنگ آمیزی حدود ۲۰ ساعت به صورت مداوم می‌تواند انجام گردد در حالیکه نیروی انسانی بیش از ۸ تا ۱۰ ساعت توان انجام کار را ندارد.

مزایای خرید از نیرونوین

تنها نکته ای که ممکن است مانع شما از خرید ربات شود هزینه اولیه آن است که اگر موارد زیر رعایت گردند بی شک در مدت کمتری هزینه اولیه نیز باز خواهد گشت.

خرید از نمایندگی: همه ما می دانیم که خرید از نمایندگی اصلی به دلیل عدم وجود واسطه تا حد بسیار زیادی موجب کاهش هزینه ها می گردد زیرا شرکت های واسطه تا حد بسیار زیادی هزینه را افزایش می دهند. حال هرچه این واسطه ها افزایش یابند هزینه شما نیز افزایش خواهد داشت. شرکت نیرونوین نمایندگی یاسکاوا در ایران به شما تضمین می دهد که تمام ربات های صنعتی یاسکاوا را با کمترین قیمت بازار خدمت شما ارائه نماید.
تهیه محصول با اطمینان: در حال حاضر ربات های متعددی با برند های مختلف در بازار موجود هستند که حتی ممکن است بعضا قیمت های بسیار پایین داشته باشند. اما نکته ی قابل توجه عمر کوتاه بسیاری از آنها است. ربات های صنعتی یاسکاوا ساخت کشور ژاپن بوده و حتی در اروپا و آمریکا نیز شعبات و مشتریان بسیاری را دارد. از این رو حتی یک درصد هم جای نگرانی را برای خریداران این محصولات باقی نخواهد گذاشت.
تجربه و دانش فنی: باتوجه به شرایط تحریم کشور درخواست کارشناس فنی از کشورهای پیشرفته ممکن نیست. علاوه بر آن این امر می تواند هزینه بسیار زیادی را برای شما در بر داشته باشد. نیرونوین با ده ها سابقه و تجربه متعدد در زمینه رباتیک و بهرگیری از کارشناسان بسیار با تجربه در رباتیک تمام مراحل راه اندازی و اموزش را با کیفیت جهانی و هزینه بسیار پایین برای مشتریان گرانقدر به انجام خواهند رساند.

انواع ربات رنگ پاش

ربات‌های سریع و شش محوره رنگ پاشی یاسکاوا در سه سری MPX ،MHP و EPX تولید و عرضه می‌گردند. این ربات‌ها به منظور پاشش رنگ صاف و یکدست طراحی شده‌اند. در ادامه به تشریح ویژگی‌ها و مشخصات فنی هر یک خواهیم پرداخت.

 

 

 

 سری MPX

مدل ربات MPX1150 MPX1400 MPX1950 MPX2600 MPXL2600 MPX3500
تعداد محور ۶ ۶ ۶ ۶ ۶ ۶
توان حمل بار ۵ کیلوگرم ۱۵ کیلوگرم ۷ کیلوگرم ۱۵ کیلوگرم ۱۰ کیلوگرم ۱۵ کیلوگرم
حداکثر ناحیه کاری ۷۲۷ میلیمتر ۱۲۵۶ میلیمتر ۱۴۵۰ میلیمتر ۲۰۰۰ میلیمتر ۲۱۰۰ میلیمتر ۲۷۰۰ میلیمتر
دقت تکرار ۰.۱۵ میلیمتر ۰.۵ میلیمتر ۰.۱۵ میلیمتر ۰.۵ میلیمتر ۰.۵ میلیمتر ۰.۵ میلیمتر
محل نصب دیوار – سقف – زمین زمین دیوار زمین دیوار زمین

 

 

 

 سری EPX

مدل ربات EPX1250 EPX2800
تعداد محور ۶ ۶
توان حمل بار ۵ کیلوگرم ۲۰ کیلوگرم
حداکثر ناحیه کاری ۱۲۵۶ میلیمتر ۲۷۲۹ میلیمتر
دقت تکرار ۰.۱۵ میلیمتر ۰.۵ میلیمتر
محل نصب زمین زمین

 

 

 سری MHP

مدل ربات MHP45L
تعداد محور ۶
توان حمل بار ۴۵ کیلوگرم
حداکثر ناحیه کاری ۲۸۵۰ کیلوگرم
دقت تکرار ۰.۱۵ میلیمتر
محل نصب  زمین