ربات های MOTOMAN “ویدئو

شرکت یاسکاوای ژاپن ، ربات های صنعتی خود را با نام MOTOMAN عرضه می کند . تا به حال بیش از ۲۷۰ هزار ربات Motoman در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته است ربات های یاسکاوا در کاربردهایی مانند جوشکاری ، برش ، ربات پاشش رنگ ، پالت گذاری ، سوراخکاری ، مونتاژ قطعات ، بسته بندی و .. عملکرد بسیار مطمئنی را دارند . ربات های Motoman می توانند بارهایی از ۲ الی ۸۰۰ کیلوگرم را جابجا کنند .

شرکت یاسکاوا مزایای ده گانه ای را برای استفاده از ربات هایMotoman در صنعت عنوان کرده است که به شرح آنها می پردازیم :

افزایش تولید محصول : ربات ها با سرعت بالایی کار می کنند و بطور خستگی ناپذیر و ۲۴ ساعته می توانند در خطوط تولید فعالیت کنند . لذا باعث بالارفتن تعداد تولید در یک بازه زمانی می شوند

انعطاف پذیری بالا : یک ربات می تواند در فرآیندهای مختلف مانند برش ، جوشکاری ، رنگ کاری و .. نقش خود را ایفا کند و با هر تغییری در سیستم کاری ، به راحتی قابل برنامه پذیری است .

بهبود کیفیت : با توجه به عملکرد دقیق و برنامه پذیر ربات ها ، محصول نهایی با بالاترین کیفیت ممکن تولید می شود .

کاهش فضای تولید : ربات ها می توانند در حالتهای مختلف نصب شده و در فضای های محدود بهترین عملکرد را داشته باشند .

کاهش وابستگی به نیروی انسانی : با توجه به هزینه های بالای جذب ، آموزش و نگه داشتن نیروی انسانی ؛ ربات ها می توانند جایگزین مناسبی باشند

کاهش هزینه های ایمنی و بهداشت : ربات ها می توانند اشیاء سنگین را جابجا کنند و در محیط های آلوده و خطرناک کار کنند و اینگونه از آسیب دیدن نیروهای انسانی جلوگیری می شود .

عدم نیاز به تولید بیش از حد : چون ربات ها می توانند با سرعت بالا و با دقت و ۲۴ ساعته کار کنند ، دیگر نیازی به تولید بیش از ظرفیت بازار و انبار کردن محصولات برای بازارهای آینده نیست و می توان در اسرع وقت ، محصول مورد نیاز را تولید کرد .

کاهش ضایعات : با توجه به امکان برنامه ریزی دقیق ربات ها ، می توان محصول را با کمترین ضایعات ممکن ، تولید کرد .

بهبود رقابت : با استفاده از ربات ها ، سرعت تولید بالاتر رفته و ضایعات کاهش می یابد و در نهایت محصول با کیفیتی نیز تولید می شود ، و در نتیجه امکان رقابت رابرای تولید کننده فراهم می آورد.

بازگشت سرمایه گذاری اولیه : هر چند خرید و نصب یک ربات ، یک هزینه اولیه می طلبد ولی با گذشت زمان ونتایج حاصله از عملکرد آنها و مزایای ذکر شده ، این سرمایه گذاری اولیه به سودآوری تبدیل خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید