ربات همکار، ریسک ها و مزایا

هنگامی که شما به یک کار کثیف، کسل کننده و یا حتی خطرناک نگاه می کنید، به خوبی می دانید چه احساس خوبی دارد هنگامی که این کار تکمیل شود. اولین باری که این کار را انجام دهید، یا دفعات اول، احساس تکامل دارید. اما در دفعات زیاد، این کارها نه تنها می توانند کارگر را از پا در بیاورند، بلکه آن ها را از انجام دادن کارهای با ارزش بالاتر دور می سازند. نصب یک ربات به منظور انجام کارهای کثیف و یکنواخت ممکن است همیشه جواب این مسئله نباشد، این به خاطر این است که تمامی ربات ها یکسان نیستند.

اول از همه، ربات های صنعتی می توانند یک راه حل پیچیده باشند، به ویژه برای کارهای با اندازه کوچک و متوسط. دوم، تمام مدیران این مجموعه ها نفر یا بودجه کافی به منظور برنامه نویسی ربات را ندارند. سوم، ربات های صنعتی نیاز به فضای کاری دارند که ایمن باشد تا از صدمه دیدن انسان ها جلوگیری شود.

با توجه به اپلیکیشن تان، شما می توانید با به کارگیری یک نوع مخصوصی از ربات های صنعتی بر چالش های اشاره شده در بالا غلبه کنید، با استفاده از یک ربات همکار. یک ربات همکار، نسبتا سبک است و به گونه ای طراحی شده است که به صورت ایمن در مجاورت انسان کار کند. این کار می تواند پرده نوری و فنس را با توجه به استفاده از سنسورها یا تکنولوژی محدوده کننده نیرو در ربات، حذف کند. ربات همکار هم چنین به آسانی از طریق آموزش از طریق دست برنامه ریزی می شود که به کارگر این امکان را می دهد که بازوهای ربات همکار را به هر نقطه ای که می خواهد حرکت دهد به جای نوشتن دستورات برنامه نویسی پیچیده توسط یک کنسول برنامه نویسی.

مردم با اطلاعات کمی در باره ربات های همکار، معمولا آن ها را ربات های بدون فنس می خوانند، با این منظور که آن ها ایمن هستند. با این حال، اگر شما در حال تولید چاقو با ربات بدون فنس هستید آیا کارگر شما به خاطر اینکه ربات آرام حرکت می کند در امنیت است؟ به همین خاطر است که باید کل سیستم بررسی شود.

قبل از سرمایه گذاری در زمینه یک ربات همکار، یک ارزیابی ریسک یا خطر انجام دهید. متخصصین واجد شرایط زیادی در حوزه رباتیک وجود دارند که می توانند این ارزیابی های ریسک را انجام دهند که مطمئن شوند که ربات، اپلیکیشن و انسان به صورت کاملا ایمن با هم در تعامل هستند.

ربات های همکار می توانند در کنار انسان کار بکنند و به راحتی تنظیم می شوند. اگر یک ربات همکار به یک کارگر برخورد کند، ربات به سرعت متوقف می شود که آسیب دیدگی را کاهش دهد یا مانع آسیب دیدگی شود. اگر شما تصمیم بگیرید که خط تولید خود را مجدد برنامه نویسی کنید تا محصول جدیدی را تولید کند، یک اپراتور که به درستی آموزش دیده باشد می تواند یک ربات همکار را در ۱ یا ۲ ساعت مجدد برنامه نویسی کند. حالا شما مقایسه بکنید که ۱ یا ۲ روز تولید از دست برود تا شما یک ربات صنعتی را به دلیل تغییر در برنامه مجدد برنامه نویسی کنید. برای مدیران بیشتر مجموعه ها، این نکته آخر باعث می شود که انتخاب یک ربات همکار ارزش هزینه کردن داشته باشد.

در واقع ربات همکار راهی هست که فرایندهای تولید آینده شما را تضمین می کند. اگر مدیریت بخواهد که شکل و نوع محصولی که در حال تولید است را تغییر دهد، یک ربات همکار به اندازه کافی تطبیق پذیر و همه کاره هست که هر تغییری که شما می خواهید با حداقل تلاش و زمان را برایتان انجام دهد. ربات های همکار می توانند مزایای زیادی از نظر ایمنی، هزینه، کیفیت و بازگشت سرمایه ارائه دهند، که آن ها را به یک راه حل عملی برای چالش های اقتصادی و فنی که سازمان های تامین کالا با آن ها مواجه هستند،  تبدیل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید