سلول های جدید کامپکت ArcWorld یاسکاوا

سلول های جدید کامپکت ArcWorld یاسکاوا برای جوشکاری های ربات محور توان تولید را به صورت انعطاف پذیر و مقرون به صرفه افزایش میدهد.یاسکاوا درحال گسترش سلول های ArcWorld خود با اضافه کردن ۲ سلول جوشکاری ربات محور به شدت کامپکت می باشد. در نمایشگاه Schweissen 2019 دو محصول جدید توسعه یافته در اتریش برای اولین به نمایش گذاشته خواهد شد.

 

فرمول سلول ArcWorld برای موفقیت ساده است: ربات موتومن، پوزیشنر، کنترلر و دستگاه جوش همگی روی یک پلتفرم واحد قرار می گیرند که منجر به کاهش فضای مصرفی شده و بلافاصله آماده برای استفاده می باشد. این ویژگی به سلول ربات این امکان را می دهد که در مواقع نیاز  به سرعت و به راحتی جابجا شود. همچنین نصب و کار با این سلول بسیار ساده می باشد. این دو مدل جدید و تاکنون کامپکت ترین مدل این خانواده این محصول، اکنون این مزیت ها را در حداقل فضا ارائه می دهد: سلول ArcWorld RS Mini  فقط ۲.۳ متر مربع فضا روی سطح زمین نیاز دارد در حالی که سلول  ArcWorld HS Micro فقط ۱.۴ متر مربع فضا نیاز دارد.

این سلول های کامپکت ویژگی های انعطاف پذیری، کاهش در فضای مصرفی و مقرون به صرفه بودن را جهت ورود به اتوماسیون یا به عنوان یک مکمل سیستم های جوشکاری دستی ارائه میدهند.

یک میز گردان دستی این امکان را فراهم می کند مادامی که قطعه کارها داخل سلول جوشکاری می شوند قطعات جدید بارگزاری شوند. این ویژگی زمان خاموشی را کاهش داده و توان تولید را افزایش میدهد.

سلول کامل شامل اتاق، ربات و پکیج جوشکاری

هر دو سلول کامپکت به طور کامل با پلتفرم و اتاق، ربات، پکیج کامل جوشکاری و تمامی تجهیزات جانبی مورد نیاز ارائه می شوند. بدنه ضد تابش از جنس پلی کربنات به طور کامل ربات و پکیج جوشکاری را محصور می کند که تمامی استانداردهای ایمنی را تضمین می کند. پکیج جوشکاری از شرکت های ذیل و سایر تولید کنندگان بر اساس درخواست قابل ارائه می باشد. هر پکیج جوشکاری شامل دستگاه جوش، کابل های مورد نیاز، وایر فیدر و یک تورچ جوشکاری می باشد.

Kemppi (A7 Mig Welder 350), Esab (Aristo Mig 400i Pulse), Fronius (TPS 320i), Migatronic

ربات قدرتمند MOTOMAN AR900

رباتی که در این سلول ها استفاده شده است ربات MOTOMAN AR900 می باشد. این ربات که مدتی است یاسکاوا در حال تولید آن در اروپا می باشد نه فقط یک سطح بالای دقت در مسیر را ارائه می دهد بلکه دارای درجه حفاظتی IP67 هم می باشد. در نتیجه این ربات می تواند هم برای جوشکاری و هم برای سایر فعالیت های اتوماسیون در محیط های سخت بدون هیچ گونه اصلاحات و یا تغییراتی استفاده شود. طراحی باریک و منحنی گونه آن به بازوهای ربات این امکان را می دهد که به فضاهای عمیق کار دسترسی داشته باشد مادامی که سطوح صاف و هموار آن تمیز کردن ربات را تسهیل می کند. فقط یک کابل برای ارتباط بین ربات و کنترلر نیاز هست. مزیت این سلوشن اصطکاک پایین و کاهش فضای مورد نیاز می باشد. نکته مهم دیگر این است که هزینه سرویس و نگهداری و همچنین قطعات یدکی کاهش می یابد.

ربات MOTOMAN AR900 توسط کنترلر YRC1000 کنترل می شود که پکیج سلول شامل کنترلر نیز می باشد. این کنترلر به شدت کامپکت استفاده بهینه از فضا را ممکن می سازد و شامل فانکشن های مفیدی با بیش ۴۰ سال تجربه می باشد که فرایند جوشکاری را ساپورت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید