شرکت یاسکاوا تا ۲۵% در مصرف انرژی ربات های خود صرفه جویی می کند

در نمایشگاه Automatica که اخیرا در شهر مونیخ آلمان برگزار شد شرکت یاسکاوا یک مفهوم جدید برای صرفه جویی در مصرف انرژی بیان کرد که رنج وسیعی از اقدامات مختلف مثل: طراحی ربات و مفهوم خاموشی هوشمند ربات و رکاوری انرژی را در بر می گیرد.نتیجه صرفه جویی در مصرف انرژی تا ۲۵% می باشد. نیازهای انرژِی یک ربات نه تنها بوسیله طراحی مشخص می شود، بلکه اپلیکیشن، کنترلر و طرح سیستم نیز نیازهای انرژی یک ربات را مشخص می کنند. هر چه که شما پارامترهای متنوع تری داشته باشید و آنها را به درستی تنظیم کرده باشید، مقدار و میزان صرفه جویی شما در مصرف انرژی بیشتر خواهد بود.

نتیجه صرفه جویی در مصرف انرژی تا ۲۵% می باشد. نیازهای انرژِی یک ربات نه تنها بوسیله طراحی مشخص می شود، بلکه اپلیکیشن، کنترلر و طرح سیستم نیز نیازهای انرژی یک ربات را مشخص می کنند. هر چه که شما پارامترهای متنوع تری داشته باشید و آنها را به درستی تنظیم کرده باشید، مقدار و میزان صرفه جویی شما در مصرف انرژی بیشتر خواهد بود. مفهوم خاموشی هوشمند در طول قطعی کار، مثلا در آخر هفته ها، می تواند منجر به ۱۵% صرفه جویی در مصرف انرژی از طریق خاموشی سیستم ها به گونه ای که شما آن ها را برنامه ریزی می کنید، شود.

طراحی ربات نیز می تواند به شما در کاهش مصرف انرژی کمک کند: شرکت یاسکاوا بررسی کرده است که در یک خط تولید معمولی ۴۰% ربات ها می توانند تا یک سایز کوچکتر انتخاب شوند که خود این کارباعث کاهش مصرف انرژی تا ۸% می شود. راه حل هایی که یاسکاوا پیشنهاد می دهد ربات هایی با اندازه نسبتا کوچکتر و هم چنین cycle time سریعتر به دلیل استفاده از ربات کوچکتر می باشد. یک کار دیگری که منجر به کاهش مصرف انرژی می شود استفاده از ربات های با وزن کم می باشد. انتخاب یک ربات کوچکتر نه تنها منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی می شود، بلکه cycle time و یا زمان اجرای برنامه را سرعت می بخشد. به عنوان مثال، با جایگزینی یک ربات ۲۵۰ کیلو گرمی با یک ربات ۸۰ کیلو گرمی که برای یک اپلیکیشن مشخص طراحی شده است، تا ۲۵% کاهش مصرف انرژی و ۲۰% کاهش زمان اجرای برنامه بدست می آید.

در نمایشگاه Automatica  شرکت یاسکاوا یک ربات motorman نمایش داد که بیان می کرد چگونه انرژی حاصله از ترمز می تواند یک نقش مهم و قابل توجه در کاهش مصرف انرژی ایفا کند. توسط سوییچ های هوشمند درایو به حالت ژنراتوری(generator mode)، انرژی حاصله از ترمز می تواند رکاور و ذخیره شود و یا اینکه به شبکه اصلی برگردانده شود.

 برای رسیدن به این مهم یک شرط اینجا وجود دارد و آن تعامل و سازگاری کامل تمام اجزا  و مولفه ها با هم است که این نکته توسط رنج وسیع ربات ها و تکنولوژی درایو یاسکاوا تضمین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید