فرآیندهای پزشکی با استفاده از دوربین های صنعتی

برخی از کاربرد ها عبارتند از:

پزشکی و تشخیصی

میکروسکوپ های BIOMEDICAL

میکروسکوپ صنعتی

پزشکی و تشخیصی: شامل چشم پزشکی، پوست، دندانپزشکی است.

در این حالت تقاضا برای راه های تصویربرداری چشم ، تشخیص بیماری اولیه و افزایش شیوع اختلالات بینایی افزایش می یابد. برنامه های معمول مورد استفاده قرنیه و اندازه گیری شبکیه را در بر می گیرند.

میکروسکوپ های BIOMEDICAL: برای تصویربرداری چند رنگ از سلول های زنده و ثابت و نمونه های بافت و همچنین غربالگری با محتوای بالا استفاده می شود.

انواع برنامه های کاربردی پزشکی عبارتند از: میکروسکوپ نور، میکروسکوپ فلورسانس، میکروسکوپ کانکوکال، تصویربرداری سلول زنده (Invitro Diagnostic) و میکروسکوپ جراحی و تشخیصی.

میکروسکوپ صنعتی: در تجهیزات آزمایشگاهی و اتوماسیون در فرآیند هایی مانند میکروسکوپ نور و کانفیکال استفاده می شود.

چه رابطی برای استفاده و چرا؟

Gigabit Ethernet (GigE) یک انتخاب خوب برای انتقال ویدئو در سیستم های تصویربرداری تشخیصی است، به دلیل دسترسی از راه دور، قابلیت های شبکه و توانایی پشتیبانی از طیف وسیعی از سیستم عامل ها. بسیاری از سیستم های پزشکی تصاویر خروجی را بر روی دوربین Link® یا اتصال LVDS تولید می کنند. این رابط ها از کابل های بزرگ و اتصالات و فاصله های کوتاه کابل رنج می برند .

ویدئوهای پخش آنلاین و تصاویر با کیفیت بالا که برای جراح ضروری هستند می توانند تنها با رابط های شبکه ای قابل اعتماد، قابل تنظیم و نگهداری کم باشند. هر دو پورت GigE و USB 3.0 برای رسیدن به این هدف مناسب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید