مزایای استفاده از اتوماسیون رباتیک و اپلیکیشن Machine Tending

اگر شما در کسب و کار ماشین کاری هستید احتمال اینکه این ضرب المثل را شنیده باشید زیاد هست: اگر ماشین کار نکند، شما پولی در نخواهید آورد.در حالی که چیزهای بیشتری هست که کسب و کار شما را به جلو هدایت کند، این نیز درست است که توانایی شما برای تولید محصول برای مشتری با پرداخت مشتری به شما نسبت مستقیم دارد. اگر شما بخواهید درآمد خود را افزایش دهید، باید محصولات بیشتری تولید کنید. البته برای اینکه شما چند قطعه در روز بتوانید تولید کنید، چند ماشین در دسترس دارید، چقدر طول میکشد تا یک ماشین را تنظیم کنید، چقدر طول می کشد تا یک قطعه را تولید کنید، چند کارگر در اختیار دارید و اینکه چقدر کارگاه شما فضا دارد محدودیت هایی وجود دارد.

 

به عنوان مثال: فرض کنید یک مشتری با یک طرح به سراغ شما می آید و می گوید: من ۱۰ هزارقطعه از این مدل می خواهم. در حالی که این یک سناریوی جذاب است، به ویژه اگر مشتری حاضر به پرداخت مبلغ ایده آلی باشد، شما باید یک یا چند اپراتور برای بارگزاری و بارگیری قطعات اختصاص دهید تا این که قطعه کامل شود.با وجود اینکه یک برنامه کاری کامل در کارخانه تولیدی شما وجود دارد، شما به این نتیجه می رسید که این فرصت جدید به اندازه کافی جذاب هست که یک اپراتور جدید برای پروژه جدید اختصاص دهید. اما اگر این کارگر بیمار شود، یا قبل از کامل شدن پروژه، کار را رها کند چه اتفاقی می افتد؟ در این صورت، شما یا کارگران دیگر خود را به این بخش منتقل می کنید و یا برای پیدا کردن یک نیروی جدید اقدام می کنید. اما اگر این موضوع مجدد و مجدد تکرار شود چه اتفاقی می افتد؟

 اگر به شما گفته شود که شما می توانید یک کارمند ۱۰۰% وفادار داشته باشید که هیچ موقع مریض نمی شود،  ۲۴ ساعته روز بدون شکایت کار می کند و یک کار را بارها و بارها یکنواخت و به درستی انجام می دهد چه؟ اگر شما فکر می کنید که این کارمند بنظر می رسد که یک ربات باشد، شما به هدف زده اید. هر ساله، صدها کارگاه و کارخانه ماشین کاری و سی ان سی کاری با سناریویی مثل سناریوی بالا مواجه می شوند و به سمت اتوماسیون رباتیک می روند تا بتوانند کسب و کار خود را رقابتی نگه دارند و به جلو حرکت کنند.

– اما ربات ها گرانند! ممکن است شما این را بگویید. اما استفاده از ربات هیچ وقت به اندازه فعلی اینقدر اقتصادی و به صرفه نبوده است. هزینه سالانه یک کارگر را در نظر بگیرید ، برای ۴۰ ساعت کار در هفته و ۵۰ هفته کاری . اگر چه هنگامی که مالیات و سایر هزینه ها مد نظر قرار می گیرد هزینه دقیق یک کارگر بیشتر از آن چیزی است که معمولا بیان می شود .

هزینه یک سلوشن رباتیک برای اپلیکیشن Machine Tending ممکن است بیشتر از هزینه سالانه یک کارگر باشد، البته که این یک سرمایه گزاری است و ممکن است در سال دوم این هزینه برگردد و از سال های بعدی شروع به سود دهی خواهد کرد. اما در موردش فکر کنید. این کارگر هرگز مریض نمی شود، در طول زمان تغییر نمی کند، و ۲۴ ساعته در شبانه روز کار می کند.

– اما برنامه نویسی ربات ها سخت است! ممکن است شما این را بگویید.  اما در واقعیت اینگونه نیست. با تیچ پندانت هوشمند یاسکاوا برنامه نویسی هیچ گاه تا این حد ساده نبوده است، حتی برای کاربران مبتدی ربات. در واقع با حداقل آموزش برنامه نویسی یک ربات با تیچ پندانت ربات یاسکاوا به سادگی جاگ کردن یک ماشین CNC می باشد(و بعضی اوقات حتی ساده تر).

 

– اما ربات ها شغل های ما را می گیرند! ممکن است شما این را بگویید. شما چند کارمند با حداقل دستمزد دارید که مایلند به صورت دائم و قابل اطمینان قطعه گزاری و قطعه برداری یک ماشینCNC را سال های سال تا آخر عمر کاری خود انجام دهند؟ چقدر طول می کشد تا شما یک کارگر جدید پیدا کنید و آنرا آموزش دهید؟ اگر یکی از کارگران آنجا را ترک کند چطور؟ اگر شما به صورت جدی به این موضوع فکر می کنید و شما قادر هستید نیازهای یک مشتری برای یک سفارش ۱۰ هزار قطعه ای را برآورده کنید چه چیزی شما را متوقف می کند از اینکه سفارشات بیشتری مانند این بگیرید؟

ممکن است شما به ابزارهای ماشین بیشتری نیاز داشته باشید، کارگران بیشتری که بتوانند از آن ابزارها استفاده کنند، و همچنین کارمندان بیشتری که بتوانند بفروشند و برای شما بازاریابی کنند و … . اما قبل از اینکه شما این را بدانید شما کسب و کار خود را توسعه داده اید و چند کارمند بیشتر به کار گرفته اید. تمامی این ها به خاطر این است که شما یک دستیار رباتیک در مجموعه به کار گرفته اید. و هنگامی که یک سفارش تمام شد ربات می تواند برای قطعه گزاری و قطعه برداری های تکرار شونده برای سفارشات دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

اگرچه کارهایی هستند که مناسب رباتیک شدن نیستند مثل قطعات کوچک و یا کارهایی که تنوع بالایی دارند. در این صورت شما نیاز به یک اپراتور ماشین کاری با استعداد دارید.

علاوه بر این شخصی که در عملیات ماشین کاری خوب هست گزینه مناسبی هست که برای آموزش رباتیک اعزام شود، بنابراین او می تواند به عنوان یک اپراتور ربات در کارخانه تولیدی شما به کار گرفته شود.

اگر کارگاه شما چنین وضعیتی دارد یا شما علاقه مند به فهمیدن این هستید که اضافه کردن یک ربات در کسب و کار شما چه تغییری ایجاد می کند می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

شما در ادامه می توانید فیلم مربوط به اپلیکیشن Machine Tending که در نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو در غرفه شرکت نیرو نوین می باشد را مشاهده فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید