چرا یاسکاوا در اسلوونی کارخانه زد

شرکت ژاپنی تولید کننده ربات یاسکاوا الکتریک از تصمیم بریتانیا مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا به لطف هزینه های نیروی کار کمتر برای تقریبا ۱۵۰ کارمند خود در اسکاتلند شاهد سود کوتاه مدت خواهد بود. یاسکاوا، یکی از تولید کنندگان برتر ربات صنعتی دنیا، تقریبا نصف محصولات Motion and Drive مورد استفاده در اروپا را در سایت خود در Cumbernauld در نزدیکی Glasgow اسکاتلند تولید می کند. مدیران هم چنین گفتند آنها در باره این سایت خود در اسکاتلند به صورت شتابزده عمل نخواهند کرد. هر شرایط اقتصادی که وجود داشته باشد، ما افراد آموزش دیده خوبی آنجا داریم. رئیس یاسکاوای اروپا، آقای Manfred Stern طی یک کنفرانس خبری در فرانکفورت نزدیک دفتر مرکزی یاسکاوا اروپا این نکته را اعلام کرد. او هم چنین اضافه کرد: ما یک دید و چشم انداز بلند مدت داریم. او گفت: ما می خواهیم سایت های تولیدی مان نزدیک مشتریان مان باشد و اضافه کرد هزینه های نیروی کار پایین تر به دلیل ارزش پوند پایین تا کنون هزینه های واردات بیشتری برای قطعات برای ما داشته است.

یاسکاوا در این کنفرانس برنامه های خود را برای ایجاد یک کارخانه جدید تولید ربات در اسلونی به منظور تامین مشتریان در اروپا، خاور میانه و افریقا و هم چنین تکمیل پایگاه های تولیدی خود در ژاپن و چین اعلام کرد.

شرکت یاسکاوا می خواهد که به تولید کنندگان ماشین که در منطقه جمع شده اند نزدیک باشد. فولکس واگن، هیوندای، کیا و سایر تولید کنندگاه جهانی ماشین سرمایه گذاری عظیمی در کشورهای شرق اروپا انجام داده اند.

“ما شاهد این هستیم که مرکز اروپا به سمت شرق در حال تغییر است، شاید هم جنوب شرق” آقای Bruno Schnekenburger مسول قسمت رباتیک یاسکاوای اروپا.

تقریبا یک سوم صادرات اسلونی به آلمان در صنایع خودروسازی بوده است.

کارخانه در Ribnica  در مرکز اسلونی ساخته خواهد شد با سرمایه گذاری تقریبا ۲۵ میلیون یورو. قرار است که در ۳ ماهه آخر سال ۲۰۱۸ تولید شروع شود و تا سال ۲۰۲۳  بیش از ۲۰۰ نفر کارمند استخدام شوند.

یاسکاوا هم چنین اضافه کرد که اسلونی از میان کشورهای جمهوری چک، لهستان و اسلواکی موفق شده است که این کار را انجام دهد. از جمله دلایل موفقیت اسلونی: فعالیت های در حال حاضر یاسکاوا در آنجا، دولت قدرتمند و ارتباطات دانشگاه ها در کشور و هم چنین مسیرهای حمل و نقل خوب از طریق بندر Koper. یاسکاوا یک کارخانه کوچک در اسلونی دارد که سلول های رباتیک تولید می کند.

وزیر امور خارجه، برای توسعه اقتصادی و فن آوری، آقای Ales Cantarutti گفت: اسلونی قرار است ۲۰ تا ۲۵% در هزینه های سرمایه گذاری مشارکت کند.

مدیران می گویند که تصمیم ساخت یک کارخانه جدید در اروپا تا حدودی تحت تاثیر نقش برجسته آلمان در جهت توسعه اینترنت صنعتی جایی که ماشین ها می توانند به یکدیگر وصل شوند، بوده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید