کنترلر سری NJ امرن همراه پروتوکل OPC UA

این سری از محصولات Omron ژاپن ؛ یک پلتفرم سخت افزاری کاملا مجتمع با یک پردازنده قدرتمند اینتل Atom ™ است که برای محیط های سخت طراحی شده است .

پروتوکل OPC UA کنترلر سری NJ5 را قادر می سازد که به خوبی در کاربردهای IIOT  ( اینترنت صنعتی اشیاء ) با سایر تجهیزات صنعتی ارتباط برقرار کند و کنترل دقیق پروسه های صنعتی را به دست گیرد .

 OPC UA چیست ؟

یک پروتکل ارتباطات صنعتی است که امکان تبادل داده را بین ماشین آلات صنعتی و سیستم های مدیریتی فراهم می کند. این استاندارد بین المللی به خوبی با Industry 4.0 (انقلاب صنعتی چهارم )ارتباط دارد و همچنین به عنوان پایه ای برای استاندارد  PackML ( استاندارد صنعتی  برای کنترل ماشین آلات بسته بندی ) عمل می کند. از آنجا که پذیرش این استاندارد باز ، در سراسر جهان در حال افزایش می باشد، Omron Automation این پروتوکل را به عنوان یک ویژگی استاندارد در کنترل کننده های Sysmac خود، با NJ5 آغاز کرده است.

IIOT  ( اینترنت صنعتی اشیاء ) چیست ؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که این روزها واژه اینترنت اشیاء را شنیده باشید .

اینترنت اشیاء  به اشیاء و وسایل محیط پیرامون‌مان اشاره دارد که از طریق اینترنت به یکدیگر متصل می شوند و می توان توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت آنها را کنترل و مدیریت کرد.

 وسایل منزل هوشمند ؛ قفل‌های هوشمند، ترموستات‌های هوشمند، خودروهای هوشمند و … مطمئنا این‌ها واژه‌هایی هستند که بارها شنیده‌اید و البته در سال‌های آتی بیشتر خواهید شنید.

اینترنت اشیاء در تجهیزات صنعتی و خطوط تولید ؛ IIOT  ( اینترنت صنعتی اشیاء ) نامیده می شوند .

IIoT می تواند به طور قابل توجهی بهبود اتصال بین تجهیزات صنعتی، بهره وری، صرفه جویی در زمان و صرفه جویی در هزینه برای سازمان های صنعتی را موجب شود .

ماشین آلات و تجهیزات صنعتی ( شامل تجهیزات اتوماسیون صنعتی ؛ ابزار دقیق ؛ ربات های صنعتی ؛ سیستم های ویژن ( کنترل کیفیت ) و … ) در خطوط تولید می توانند از طریق اینترنت و پروتوکل های مطمئن مانند OPC UA اطلاعات خود را در هر لحظه در یک فضای ابری (Cloud ) ذخیره کنند و مدیران تولید یا صاحبان صنایع می توانند از هر جا و از طریق تلفن های هوشمند و تبلت ها ؛ خطوط تولید را مدیریت و تغییرات مد نظر خود را اعمال نمایند.

IIoT یکی از اصلی ترین عوامل موثر در کسب و کارهای صنعتی امروز و در آینده است.

صنایع در حال تلاش برای مدرنیزه کردن سیستمها و تجهیزات هستند، تا بتوانند با توجه به افزایش سرعت  تغییرات در تمام صنایع ؛ محصولات با کیفیت و بروز تولید کنند و همچنین هزینه های تولید را کاهش دهند . شرکتهای تولیدی که تا کنون IIoT را پذیرفته اند، پیشرفت های قابل توجهی در زمینه ایمنی، کارایی و سودآوری داشته اند و انتظار می رود که این روند همچنان ادامه یابد و فن آوری های IIoT به طور گسترده تر مورد استفاده قرار گیرد.

ماشین کنترلر قدرتمند امرن – سری NJ5

کنترلر  سری NJ501 در مدل های ۱۶، ۳۲ و ۶۴ محور عرضه می شود و دارای ویژگی هایی نظیر شبیه سازی پروفایل CAM است که نه تنها اطلاعات موقعیت را فراهم می کند، بلکه علاوه بر سرعت، شتاب و حرکت را نیز در اختیار کاربر قرار می دهد .

سهولت ارتباط  از طریق اینترنت به ماشین آلات صنعتی و کنترل پروسه ی تولید و نیز امنیت داده ها از طریق رمزگذاری و احراز هویت ؛ از دیگر ویژگی های این کنترلر می باشد .

سهولت ارتباط

اتصال ساده به سیستم میزبان بدون نیاز به hardware/middleware واسطه

امنیت

فن آوری های تأیید هویت و رمزگذاری

در حال حاضر، این ویژگی در مدل های زیر وجود دارد و آماده عرضه می باشد:

NJ501-1300

NJ501-1400

NJ501-1500

جدول مشخصات

دیدگاهتان را بنویسید