گزارشی از نمایشگاه ربات ۲۰۱۵ IREX

نمایشگاه بین المللی ربات ۲۰۱۵ IREX از ۲ تا ۵ دسامبر ۲۰۱۵ در شهر توکیوی ژاپن برگزار گردید. هدف این نمایشگاه، نمایش ربات های صنعتی، ربات های خدماتی و سایر تجهیزات مرتبط در داخل و خارج ژاپن و هم چنین کمک به بهبود تکنولوژی های کاربردی و ایجاد بازارهای رباتیک و تکنولوژی صنعتی بوده است.

نمایشگاه ربات ۲۰۱۵ IREX

نمایشگاه بین المللی ربات ۲۰۱۵ IREX از ۲ تا ۵ دسامبر ۲۰۱۵ در شهر توکیوی ژاپن برگزار گردید.

از جمله شرکت های مطرح در زمینه رباتیک که در این نمایشگاه شرکت کردند می توان به شرکت های ABB-FANUC-YASKAWA اشاره کرد.

هدف این نمایشگاه، نمایش ربات های صنعتی، ربات های خدماتی و سایر تجهیزات مرتبط در داخل و خارج ژاپن و هم چنین کمک به بهبود تکنولوژی های کاربردی و ایجاد بازارهای رباتیک و تکنولوژی صنعتی بوده است.

شعار این نمایشگاه  “ساخت آینده توسط ربات ها ” بوده و برگزار کننده این نمایشگاه انجمن ربات ژاپن و شرکت Nikkan  هستند.

درباره نمایشگاه ۲۰۱۵ IREX

این نمایشگاه بزرگترین نمایشگاه انحصاری ربات در دنیا می باشد که در ژاپن برگزار می شود، کشوری که بیشترین تولید و بیشترین ربات ها را در اختیار دارد.

مدیر برگزاری نمایشگاه ربات IREX می گوید : به منظور قراردادن این نمایشگاه به عنوان یک رویداد بین المللی، ما اطلاعاتی را به تمام کشورهای مرتبط ارسال خواهیم کرد و به صورت فعال بازدیدکنندگان را از خارج از کشور دعوت می کنیم.

این نمایشگاه بین المللی هر ۲ سال یکبار برگزار می شود و نمایشگاه سال ۲۰۱۵، بیست و یکمین نمایشگاه ما می باشد. تولید کنندگان ربات و وسایر انجمن های صنعت از ژاپن، کشوری که به صورت بین المللی به عنوان پیشرو در زمینه ربات شناخته شده است، همگی زیر یک سقف جمع می شوند. علاوه بر این، هر دفعه ما سعی داریم تعداد تولید کنندگان خارجی و انجمن های صنعت را افزایش دهیم که بتوانیم این نمایشگاه را به عنوان عظیم ترین رویداد ربات در داخل و خارج ژاپن قرار دهیم.

پروژه های جدید با توجه به نیازهای هر زمان

ما برنامه داریم که نمایشگاه را برای قسمت های ربات های صنعتی، ربات های خدماتی، دستگاه های مرتبط، سیستم های ویژن و شبیه سازی و سیستم های تولید کوچک آماده کنیم. هم چنین یک بخش جهت نمایش ربات وجود خواهد داشت.

تعداد زیادی از کاربران و تکنیسین ها

به دلیل اینکه ما به طور همزمان پروژه های بسیار تخصصی و برنامه های مشترک(سمینار/دوره آموزشی) را برگزار می کنیم، نه فقط متخصصان و تکنیسین هایی از صنایع مرتبط با ربات، بلکه اشخاص مرتبط از حوزه های گوناگون مثل الکترونیک، الکتریکی و مکانیکی و صنعت خودروسازی در نمایشگاه ما شرکت می کنند.

تکنولوژی ربات

تکنولوژی ربات که به طور قابل توجهی به پیشرفت صنعت تولید کمک کرده است ، نقش موثر و بسزایی در این زمینه داشته است ، همان طور که در زندگی روزانه ما این گونه بوده و به حل مسائل مختلف در زمینه های ایمنی، اطمینان و رفاه پزشکی ادامه می دهد.

ربات های خدماتی و تکنولوژی های ربات در حال توسعه و پیشرفت هستند و در حال نزدیک شدن به اپلیکیشن های کاربردی هستند. انتظارات بالایی وجود دارد که باعث هموار شدن مسیر برای پیشرفت این صنعت جدید می شوند.

پیشرفت چشمگیر شرکتهای صنعتی و تولیدی در آینده ، بدون استفاده از ربات های صنعتی ممکن نخواهد بود و در بازار سریع رقابت ، شرکتهایی پیشتاز هستند که از نیروی انسانی متخصص و ربات های صنعتی پیشرفته استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید