Robot

آخرین چیزی که ما در موتومن برای مشتریان خود می خواهیم خاموشی تولید هست. ما یک راه حل نرم افزاری به منظور کاهش خاموشی ها طراحی کرده ایم که با نام RobotPro شناخته می شود. این نرم افزار به شما عیب یابی، تعمیر و روش های تعمیر و نگهداری پیش گیرانه به منظور کمک به شما جهت اجرای دائمی ربات شما ارائه می دهد.

شرکت یاسکاوا موتومن یک لیست از تجهیزات جانبی مورد نیاز را در منوال نگهداری که همراه ربات آمده است ارائه داده است. با این حال، با توجه به نیازهای در حال تغییر مشتریان، شما می توانید با پرسنل تیم خدمات پس از فروش ما به منظور ارائه لیست با توجه به نیاز خود مشورت کنید.

این یک سوال عالی هست که مشتریان ما عموما از ما می پرسند. ما به شما پیشنهاد می دهیم که ربات های خود را در زمان های مقرر شده سرویس نمائید. با این حال بعضی از مشتریان ما تصمیم می گیرند که استفاده از سرویس و خدمات ما را با توجه به حجم کار و محیط تولیدی زودتر از موعد مقرر و یا دیرتر از آن انجام دهند. تیم خدمات پس از فروش ما به شما مشورت می دهند که یک استراتژی تعمیر و نگهداری مناسبی که تمامی نیازهای شما را برطرف می سازند را گسترش دهید

بله. ربات های جابجایی یاسکاوا با توجه به سرعت بالای خود می توانند تعداد بالایی از محصولات را در سریعترین زمان جابجا کنند. ربات MPP3H یاسکاوا دارای سطح دسترسی ۱۳۰۰ میلی متر بوده و می تواند بسته ها را در این محدوده جابجا کند. اگر وزن بسته به همراه گریپر نصب شده به ربات ۱ کیلو گرم باشد ربات می تواند تا ۲۳۰ سیکل در دقیقه انجام دهد(برای جابجایی در محدوده فضایی ۲۵*۳۰۵*۲۵). و برای ۳ کیلو گرم ۱۵۰ سیکل در دقیقه. با توجه به تعداد بسته و وزن آنها و فضای جابجایی به نظر می رسد این ربات مناسب این کار باشد اما برای بررسی دقیق تر و ارائه بهترین پیشنهاد بازدید از محل مورد نظر لازم می باشد.

ربات های بسته بندی در صنایع مختلف و برای بسته بندی اجناس مختلفی استفاده می شوند. مهم ترین عاملی که باعث می شود خطوط بسته بندی رباتیک شوند: سرعت، دقت، کیفیت و قابلیت تکرار پذیری بالا می باشد. به این صورت که در بازار رقابتی روز دنیا که تولید و کیفیت حرف اول را می زند سیستم بسته بندی رباتیک کمک بسیار شایانی به شرکت ها کرده است. ربات ها قابلیت کار به صورت ۲۴ ساعته را دارند (ربات ها مرخصی ندارند-خطای انسانی ندارند-خستگی ندارند-) و دیگر نیازی نیست که شما تولید بکنید و محصول خود را انبار کنید تا در موقع نیاز مشتری ؛ کالای اماده داشته باشید زیرا با توجه به سرعت بالای خطوط شما می توانید پس از دریافت سفارش از شمتری ، محصول تولیدی را بسته بندی کرده و به دست مشتری برسانید. در نتیجه نیاز به انبار کردن محصول از بین می رود. استفاده از ربات های مخصوص بسته بندی مانند ربات های دلتا سرعت بسته بندی را بسیار افزایش می دهد، در نتیجه در مدت زمان کمتری در مقایسه با انسان کار بسته بندی صورت می پذیرد. هزینه اولیه ربات ها شاید نسبتا گران باشد اما باید این هزینه اولیه خرید ربات را با حقوق ، بیمه و سایر هزینه هایی که برای کارگران خطوط انجام می شود ، مقایسه کرد. با نصب ربات ها، نیاز شرکت ها به نیروی کار کاهش می یابد و در نیتجه حقوق و مزایایی که طی یکسال به کارگران داده می شود حذف می شود. با یک محاسبه مشخص می شود که هزینه اولیه سرمایه گذاری بسته بندی رباتیک پس از مدت کوتاهی جبران می شود و پس از آن این هزینه تبدیل به سود می شود.
هم چنین می توان از کارگرانی که در خطوط بسته بندی مشغول بوده اند ، با اضافه کردن قسمت های جدید در سایر قسمت ها استفاده کرد و شرکت را توسعه داد و کارهای تخصصی و اپراتوری را به عهده آنها گذارد و کارهایی که نیاز به تکرار و سرعت بالا دارند را به عهده ربات ها گذاشت.
تعداد ربات ها در خطوط تولیدی کارخانه های کشورهای پیشرفته مانند ژاپن ، آمریکا و آلمان روز به روز در حال گسترش است و اگر صنعت ما بخواهد در جهان مطرح گردد ، ناگزیر به استفاده از ربات های صنعتی است .
شرکت نیرونوین آماده مشاوره و بازدید رایگان از کارخانه های صنعتی کشور بوده تا طرح هایی جهت نصب ربات های صنعتی و استفاده از مزایای آنها در خطوط تولیدی ارائه نماید .

موتومن دارای دو محصول ویژن شامل MotoSight 2D   و    MotoSight 3D می باشد. آنها به گونه ای طراحی شده اند که با کنترلرهای DX100  و NX100 کار می کنند. MotoSight 2D   و    MotoSight 3D دارای هم سخت افزار و هم نرم افزار می باشند.

راه حال های وِیژن ربات موتومن از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشند زیرا که آنها پیچیدگی سیستم و هم چنین لوازم نصب کردنی را حذف کرده اند. محصولات ویژن موتومن قابلیت ها و توانایی های ربات را افزایش می دهند. محصولات ویژن  MotoSight برای بسیاری از اپلیکیشن ها مثل جوشکاری، اندازه گیری، تغذیه، مونتاژ ماشین پلتایز کردن و … مفید می باشد.

MotoSight 2D

محصول   MotoSight 2D   موتومن دارای یک دوربین میکرو داخلی Cognex   و نرم افزار ویژن مخصوص می باشد.

محصول پیشرفته  MotoSight 2D دارای یک صفحه نمایش ویژن می باشد. این محصول حرفه ای ۲ بعدی قابلیت های ارتباطی بیشتری را ارائه می دهد.

MotoSight ۳D

این محصول ویژن موتومن شامل نرم افزار  VisionPro  شرکت   Cognex و نیز دوربین و کابل انعطاف پذیر  می باشد. محصول  MotoSight 3D  قابلیت اتصال تا ۴ دوربین را دارا بوده و می تواند وِیژن های ۲ بعدی، ۲.۵ بعدی و سه بعدی را پشتیبانی کند.

محصول MotoSight ۳D  موتومن بسیار قابل اطمینان بوده و بیش از ۵۰۰ هزار دفعه در سیستم های مختلف نصب و استفاده شده است. این مصحول بسیار مناسب برای استفاده در بسیاری از کارهای ویژن ربات مثل جاگذاری اشیاء، شناسایی و بازرسی و نظارت می باشد. نرم افزار VisionPro    شرکت Cognex  زمان برنامه نویسی را با استفاده از ارتباط سریع و دقیق  کاهش می دهد.

جهت استفاده از سیستم های ویژن  می توانید با شرکت نیرونوین ( شماره ۰۲۵۳۶۱۲۵ داخلی ۱۰۵ ) تماس حاصل فرمایید .

Easyload  یک ابزار نرم افزاری به منظور صرفه جویی در زمان، افزایش کارایی می باشد و انعطاف پذیری را هنگام برنامه نویسی ربات ارائه می دهد. نرم افزار  Easyload  یک روش برنامه نویسی محاوره ای و غنی از جهت گرافیکی و یک صفحه لمسی کاربر پسند را ارائه میدهد. تمامی دستورات به طور مستقیم به کنترلرهای DX100   و  NX100 وارد می شوند. به جای استفاده از متن های برنامه نویسی سنگین، نرم افزار Easyload  موتومن با استفاده از گرافیک و ورودی های داده ساده ارتباط برقرار می کند.

نرم افزار Easyload به طور کامل انعطاف پذیر می باشد. تنظیمات زیاد و مختلفی برای استفاده بعدی می تواند استفاده بشود.

نرم افزار    Motopallet    موتومن به کاربر امکان ایجاد و شبیه سازی اپلیکیشن      palletizing را به صورت آفلاین می دهد. این ابزار برنامه نویسی را سریعتر کرده، اطلاعات را سازماندهی کرده و کار ربات را ساده می کند.

نرم افزار    Motopallet   با کنترلرهای   NX100, XRCMRC و  ERC سازگار می باشد. این نرم افزار از   MotoSim EG     به منظور شبیه سازی تنظیمات سیستم ربات های مختلف روی PC     بهره می گیرد. نرم افزار Motopallet     به برنامه نویس ها اجازه میدهد تا  پالت ها و سیستم های مختلف را ایجاد و تست کنند بدون اینکه هیچ گونه خرابی بوجود آید.

مشخصه های ساده drag  و dropبه کاربران امکان ساخت الگوهای لایه و بارهای پالت را با سرعت بالا می دهد. نرم افزار MotoPallet     می تواند به سادگی پالت ها را ایجاد کند. هم چنین امکان اضافه کردن ورقه های لغزان نیز می باشد. برنامه نویس ها هم می توانند از نمونه های palletizing از کتابخانه نرم افزار استفاده کنند یا اینکه طرح خودشان را بسازند.

هنگامی برنامه ربات     palletizingآماده شد شما می توانید آنرا در کنترلر ربات دانلود کنید. نرم افزار MotoPallet  به منظور ذخیره سازی تعداد زیادی از سیستم های مختلف برای مدل سازی و اجرا طراحی شده است .

شرکت یاسکاوا الکتریک و شرکت موتومن ۲ بخش یاسکاوا را تشکیل می دهند. یاسکاوا الکتریک مربوط به بخش درایو و موشن می باشد. موتومن هم مربوط به بخش ربات می باشد. بخش موتومن یاسکاوا از سال ۱۹۸۹ شروع به فعالیت کرده است و دومین شرکت بزرگ ربات در آمریکا با بیش از ۳۰ هزار روبات نصب شده می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید