سوالات متداولسوالات فنی خود را در مورد محصولات یاسکاوا در این بخش مطرح نمایید . جهت دریافت پاسخ حتما ایمیل یا شماره تلفن خود را به درستی وارد کنید . سوالات مهم و کلیدی در این بخش قرار می گیرد.

 • استاندارد ROHS که بر روی لیبل اینورترهای یاسکاوا نوشته می شود ، چیست؟

  ROHS مربوط به کاهش مواد خطرناک می باشد و بیشتر روی کاهش موادی همچون سرب ،جیوه و کادمیوم تمرکز دارد. اینورتر های یاسکاوا هم کاملا با این استاندارد هماهنگی دارند.

 • ابعاد سری F7 نسبت به A1000 چگونه است ؟

  سری A1000 حدود 30 درصد کوچکتر از سری F7 می باشد . تفاوت دیگری که این دو سری با هم دارند در این است که اینورترهای سری A1000 می تواند در کنار هم (Side by side) نصب شود که این باعث می شود فضای کمتری از تابلو را اشغال کنند.

 • با توجه به اینکه سری F7 از رده ی تولید خارج شده است ، جایگزینی مناسب برای این سری معرفی نمایید .

  اینورترهای سری A1000 بهترین جایگزین برای سری F7 می باشد که حتی دارای عملکرد بهتری نسب به F7 می باشد و حتی ویژگی های بیشتری رو هم دارا می باشد. لازم به ذکر است که سری های 7 از رده ی تولید خارج شده و سری های 1000 جایگزین آن گردیده است.

 • چگونه می توان پارامترهارا ذخیره و بازخوانی کرد تا موقعی که اینورتر ریست می شود به آنها دسترسی داشته باشیم؟

  برای این کار بعد از تنظیم پارامترها ، پارامتر O2-03 را روی 1 قرار می دهیم و به این ترتیب پارامترها ذخیره می گردد. برای بازخوانی آنها A1-03 را برروی 1110 تنظیم می کنیم.

 • آیا می شود از KEYPAD اینورترهای A1000 یاسکاوا بصورت REMOTE استفاده کرد؟

  بله می توان از هردو مدل LCD و LED بصورت REMOTE استفاده کرد و آنرا بر روی درب تابلو و یا هرجای دیگری استفاده کرد.

 • آیا ابعاد اینورتر V1000 با V7 یکی است ؟

  تا توان 4 KW ابعاد آنها یکی است و بالاتر از این توان سایز V1000 حدودا 30 درصد کوچکتر می شود.

 • آیا میتوان در یک شبکه Modbus RS-485 که از هشت عدد اینورتر امرن 3G3VM استفاده میکند بجای یکی از اینورترها که معیوب شده است از اینورتر یاسکاوا V1000 استفاده نمود. اگر پاسخ مثبت است کدام پارامترها را باید تغییر داد؟

  بله می توان از اینورتر یاسکاوا استفاده کرد.
  پارامترهای مربوط به شبکه Modbus در اینورتر V1000 یاسکاوا سری H5 می باشد که در کاتالوگ پیوستی پارامترهای معادل 3G3VM در سری V1000 آمده است و با استفاده از آن می توانید پارامترهای V1000 را تنظیم کنید . لازم به ذکر است که سری 3G3MV دقیقا معادل V7 یاسکاوا می باشد و کاتالوگ پیوستی مربوط به V7 می باشد .

   

  >> دانلود کاتالوگ

 • میخواستم بدونم که آیا میشوداز اینورترهای 3 فاز شرکت یاسکاوا کلاس200 ولت به جای اینورتر تک فاز استفاده کرد یا نه؟ اگر که می شود به چه صورت ؟ وهمچنین میخواستم بدونم راهی وجود داره که بشه اینورترهای 3فاز 200 ولت را با برق 3فاز 380ولت استفاده کرد؟

  بله می توان درایو 3 فاز 200 ولت را بصورت تکفاز راه اندازی کرد و نیاز به تنظیم خاصی نداره ، ولی اصولا توان درایو کاهش پیدا می کند . و برای راه اندازی درایو 200 ولت بوسیله ولتاژ 400 ولت باید از ترانس استفاده کنید و ولتاژ 400 ولت رو به 200 ولت تبدیل کنید.

 • با سلام وخسته نباشید من از درایوهای yaskawaاستفاده می کنیم اما معنی آلارم a910رو نمیدونم خواهش میکنم راهنمایی ام کنید

  اخطار A.910 مربوط به سرو درایوهای یاسکاوا می باشد ، این اخطار پیش از ارور Over load اتفاق می افتد که اگر به این اخطار اهمیت داده نشود ارور A.710 یا A.720 نمایش داده می شود که مربوط به Over load است. از دلایلی که باعث بوجود آمدن این اخطار می شود می توان اتصال کوتاه در سیم بندی موتور سرو و یا انکدر آن ، وجود اضافه بار برروی موتور ، وجود ایراد مکانیکی در سیستم که باعث بوجود آمدن اضافه بار بر روی موتور می شود ، پارامتر Pn52B که مربوط به زمان فعال شدن اخطار A.910 می باشد به درستی تنظیم نشده و شما می توانید با تنظیم آن این اخطار را برطرف کنید و در آخر اگر با بررسی دلایلی که گفته شد مشکل شما بر طرف نشد به احتمال قوی سروی شما دارای ایراد فنی می باشد که شما می توانید با ارسال برای واحد تعمیرات شرکت نیرونوین ، نسبت به بر طرف کردن مشکل آن اقدام نمایید .

 • آیا شرکت یاسکاوا موتومن ابزاری برای کمک به جلوگیری یا کاهش خاموشی خط تولید دارد؟

  آخرین چیزی که ما در موتومن برای مشتریان خود می خواهیم خاموشی تولید هست. ما یک راه حل نرم افزاری به منظور کاهش خاموشی ها طراحی کرده ایم که با نام RobotPro شناخته می شود. این نرم افزار به شما عیب یابی، تعمیر و روش های تعمیر و نگهداری پیش گیرانه به منظور کمک به شما جهت اجرای دائمی ربات شما ارائه می دهد.
(اجباری)

(اجباری)


 

 


 

نیرو نوین در شبکه های اجتماعی