Servo system

اخطار A.910 مربوط به سرو درایوهای یاسکاوا می باشد ، این اخطار پیش از ارور Over load اتفاق می افتد که اگر به این اخطار اهمیت داده نشود ارور A.710 یا A.720 نمایش داده می شود که مربوط به Over load است. از دلایلی که باعث بوجود آمدن این اخطار می شود می توان اتصال کوتاه در سیم بندی موتور سرو و یا انکدر آن ، وجود اضافه بار برروی موتور ، وجود ایراد مکانیکی در سیستم که باعث بوجود آمدن اضافه بار بر روی موتور می شود ، پارامتر Pn52B که مربوط به زمان فعال شدن اخطار A.910 می باشد به درستی تنظیم نشده و شما می توانید با تنظیم آن این اخطار را برطرف کنید و در آخر اگر با بررسی دلایلی که گفته شد مشکل شما بر طرف نشد به احتمال قوی سروی شما دارای ایراد فنی می باشد که شما می توانید با ارسال برای واحد تعمیرات شرکت نیرونوین ، نسبت به بر طرف کردن مشکل آن اقدام نمایید .

شما می توانید از سرو یاسکاوا سری سیگما۷ استفاده کنید که دارای مدهای کنترلی گشتاور، موقعیت و سرعت می باشد.
شما هم چنین می توانید از این سری سرو یاسکاوا در حالت Fully-closed Loop استفاده کنیدکه نیاز به اضافه کردن یک کارت جانبی می باشد. کد کارت جانبی SGDV-OFA01A می باشد.

بله – موتورهای روتاری را می توان با استفاده از نرم افزار   Yaskawa SigmaSize  بر اساس اندازه و سایز انتخاب کرد. سرو موتور و سرو درایوهای یاسکاوا بر اساس نیازهای اپلیکیشن مثل اندازه بار، نوع انتقال، عمودی یا افقی بودن و … پیشنهاد می شوند. فایل های پیوستی مثال هایی در رابطه با سایز بندی کاربردهای مختلف سرو می باشند. بله – موتورهای روتاری را می توان با استفاده از نرم افزار   Yaskawa SigmaSize  بر اساس اندازه و سایز انتخاب کرد. سرو موتور و سرو درایوهای یاسکاوا بر اساس نیازهای اپلیکیشن مثل اندازه بار، نوع انتقال، عمودی یا افقی بودن و … پیشنهاد می شوند. فایل های پیوستی مثال هایی در رابطه با سایز بندی کاربردهای مختلف سرو می باشند. 

این درایو ظرفیت کافی برای راه اندازی این موتور را ندارد و آلارم     Under-voltage    ظاهر خواهد شد. این ترکیب موتور و درایو پیشنهاد نمی شود.

کابل های موتور فقط بین دو سری   SGMG و   SGMGH    و بین سری   SGM  و   SGMSH  قابل جایگزینی هستند. کابل انکودر هرگز بین سری های سیگما  ۲  و سیگما  ۱ قابل جایگزینی نیستند.

یک نکته: هنگام جایگزینی سری جدید با سری قدیم حتما کابل های پاور قدیمی را نگه دارید. آنها کابل های یدکی خوبی برای شما هستند.

بله- فایل پیوست به عنوان راهنمای سریع سرو یاسکاوا سری سیگما ۲ می باشد که شامل سر فصل های:

  • آشنایی با کدهای سرو موتور و سر و درایو
  • آشنایی سیم بندی و ساختار کانکتور ورودی/ خروجی
  • آشنایی با پارامترها و تعاریف
  • آشنایی عملگرهای اپراتوری دیجیتال
  • آشنایی با کدهای خطا
  • سیم بندی موتور و انکودر

در بیشتر موقعیت ها انکودر ابسولوت بدون نیاز به تغییر پارامتری کارخواهد کرد. در بعضی شرایط (هنگام استفاده از گیربکس و فقط در یک جهت می چرخد)  شاید نیاز باشد که پارامتر Pn205 را تغییر دهید. اگر این پارامتر به طور صحیح تنظیم نشود اپلیکیشن ممکن است موقعیت خود در راه اندازی تغییر دهد. لطفا فایل پیوست در زمینه تنظیمات پارامتر Pn205 را مطالعه نمایید.

درایوهای سیگما ۲  (SGDH)  بسته به نوع سیم بندی قادر به تولید هر دو نوع سیگنال می باشند. اگر سیم مشترک سرو درایو ۴۷ پین (  +۲۴VDC ( پورت CN1باشد در نتیجه ورودی ها سینک هستند . اگرسیم مشترک سرو درایو  ،0VDC    باشد در نتیجه ورودی ها سورس هستند. در هر دو حالت جریان به ازای هر ورودی ۵۰ میلی آمپر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید