کنترل کیفیت کامل درب بطریسیستم کنترلی دوربین های ویژن امکان کنترل کامل درب های مختلف بطری را دارد .

این سیستم موارد دیگری که در کنترل کیفی درب تولیدی مورد سنجش قرار می گیرد و از اهمیت بالا برخوردار است را در انواع درب با سایز های متنوع کنترل می کند. در ادامه مطلب موارد به ترتیب ذکر شده است.

 

- کنترل رنگ محصول و بررسی وجود رگه
- کنترل شکل ظاهری ( دفرمگی )
- بررسی پلیسه های درب
- بررسی کامل کاراکتر های طراحی شده در شکل ظاهری بیرونی و داخلی درب
- کنترل وجود لاینر کف درب و صحت قرارگیری آن ( بررسی لایه گاز بند )
- کنترل کیفی شماره کف درب
- بررسی کیفیت چاپ روی درب 
- کنترل کامل رزوه های داخلی درب
- کنترل وجود پلمپ لبه درب و عدم پارگی آن

 

 

با بکارگیری دوربین های سرعت بالا و برنامه نویسی براساس تعریف نیاز، می توان با سرعت های بالای 1000 عدد درب در دقیقه عملیات تصویر برداری و پردازش آیتم های مختلفی را روی درب انجام داده و در فاصله کوتاهی بعد از دوربین، دستور ریجکت درب های معیوب را بصورت دسته بندی نوع ریجکت به سیستم داد.

 

 

 

 

این سیستم ها قابلیت نصب بر روی کانوایر وکیوم دار خطوط تولید درب را دارد و در دستگاه های تولید قالبی، می توان از یک سورتر درب بطری و کانوایر وکیوم دار استفاده کرد و سیستم پردازش تصویر به همراه این تجهیزات قابل ارائه می باشند تا کنترلی کامل بر روی انواع درب پلاستیکی و یا فلزی صورت گیرد.

 


 

از عوامل مهم در درب تولید شده با کیفیت می توان به صحت وجود رزوه و گام های آن و همچنین لاینر کف درب ( لایه گاز بند ) یک درب اشاره کرد که این دو آیتم می تواند محصول تولید شده را به بهترین کارآیی برساند و رضایتمندی کامل را ارائه دهد، ولی با توجه به سرعت بالای خطوط تولید امکان این دست از کنترل ها دور از توانایی چشم غیر مسلح است و می بایست دوربین های سرعت بالا با لنز تخصصی یک تصویر باز از داخل درب گرفته و کنترل کامل گام های رزوه و لاینر را در کسری از ثانیه انجام دهد.

 

 

در ویدئوی زیر مختصری از این فرآیند را شاهد خواهید بود.

 

 

 

 

مطالب مرتبط


کنترل کیفی پوشک در صنایع سلولوزی

بررسی رنگ توسط سیستم ویژن

کنترل کیفی ابعادی تمامی قطعات با سورت و دسته بندی


کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند .

پرسش و پاسخ های قبلی

نیرو نوین در شبکه های اجتماعی