محصول

ربات‌های صنعتی یاسکاوا

ربات یاسکاوا

شرکت یاسکاوا ژاپن، ربات‌های صنعتی خود را با نام MOTOMAN عرضه می‌کند. تا به حال بیش از 360 هزار ربات Motoman در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته است ربات‌های صنعتی یاسکاوا Yaskawa در کاربردهایی مانند جوشکاری، برش، پاشش رنگ، پالت گذاری، سوراخکاری، مونتاژ قطعات، بسته بندی و … عملکرد بسیار مطمئنی را دارند.
ربات‌های صنعتی یاسکاوا Motoman می‌توانند بارهایی از 2 الی 800 کیلوگرم را جابجا کنند. که این میزان بسته به کاربرد (اپلیکیشن) متغییر است. همچنین این ربات‌های صنعتی می‌توانند در شرایط مختلف بر روی دیوار، سقف و یا زمین نیز نصب گردند. از دیگر قابلیت‌های آن‌ها می‌توان به امکان پردازش تصویر نیز اشاره کرد. برای مثال اگر در هنگام بسته‌بندی، محصولی شرایط کیفی مناسب را نداشت آن را از خط خارج کند.

ربات‌های جوشکار و برشکار یاسکاوا

این دسته از ربات‌های صنعتی یاسکاوا Yaskawa یکی از پر کاربردترین ربات‌های صنعتی در اتوماسیون کشور می‌باشد. این ربات‌ها قابلیت انجام انواع جوشکاری از جمله جوش CO2، میگ/تیگ و… را دارند. از کاربردهای این ربات‌ها می‌توان به قابلیت جوشکاری قطعات و تجهیزات خودرو، صنعت چاپ، صنعت تولید قطعات سخت افزاری و موارد متعدد دیگر اشاره نمود. از ویژگی‌های بارز این ربات‌ها می‌توان به قابلیت نصب در محیط‌های کاری با شرایط سخت اشاره کرد. همچنین قابلیت‌های پیشرفته‌ای در زمینه برنامه نویسی دارند. ربات‌های جوشکاری یاسکاوا با توجه به نیاز و اپلیکیشن شما می‌توانند در محل‌های گسترده‌ای همچون دیوار، سقف و کف زمین نصب گردند.

 

ربات‌های رنگ پاش یاسکاوا

این دسته از ربات‌های صنعتی یاسکاوا Yaskawa یکی از پر کاربردترین ربات‌های صنعتی در اتوماسیون کشور می‌باشد. این ربات‌ها قابلیت انجام انواع جوشکاری از جمله جوش CO2، میگ/تیگ و… را دارند. از کاربردهای این ربات‌ها می‌توان به قابلیت جوشکاری قطعات و تجهیزات خودرو، صنعت چاپ، صنعت تولید قطعات سخت افزاری و موارد متعدد دیگر اشاره نمود. از ویژگی‌های بارز این ربات‌ها می‌توان به قابلیت نصب در محیط‌های کاری با شرایط سخت اشاره کرد. همچنین قابلیت‌های پیشرفته‌ای در زمینه برنامه نویسی دارند. ربات‌های جوشکاری یاسکاوا با توجه به نیاز و اپلیکیشن شما می‌توانند در محل‌های گسترده‌ای همچون دیوار، سقف و کف زمین نصب گردند.

ربات‌های‌بسته‌بندی‌و‌پلتایزینگ

پلتایزینگ به معنای انتقال محصولات از خط تولید به پالت برای حمل و نقل یا ذخیره سازی است. ترفند این است که کارتن‌ها را به‌طور بهینه روی هم قرار دهید تا ظرفیت پالت به حداکثر برسد، در حالی که به اندازه کافی محکم هستند که واژگون نشوند یا یکدیگر را خرد نکنند. حال شما می‌تونید برای این که محصولات خود را برروی پالت قرار دهید، از ربات های صنعتی یاسکاوا استفاده کنید تا این فرآیند با احتیاط و دقت بالا صورت پذیرد و از آسیب به محصول خود جلوگیری نمیایید. ربات‌های بسته بندی و پلتایزینگ این کار را برای شما اسان کرده است.

اطلاعات بشتر راجب ربات‌ها یاسکاوا

سیستم‌های رباتیک

ممکن است که تصاویر و ویدیوهایی از ربات‌های صنعتی یاسکاوا Yaskawa در فضای مجازی نظر شما را به خود جلب کرده باشد و به دنبال آن باشید که فرآیند اتوماسیون خود را با استفاده از ربات‌های صنعتی به روزرسانی کنید و یا از سویی شاید به دنبال آن باشید که هزینه‌های خود را کاهش دهید و یا حتی به دنبال بازگشت سرمایه باشید. اما ممکن است هر چه بیشتر در مورد ربات‌های صنعتی مطالعه نمایید با چالش‌های بیشتر و سوالات جدیدتری در ذهنتان مطرح شود. در ادامه می‌خواهیم به برخی از پرسش‌های ممکن شما پاسخ دهیم تا ابهام‌های احتمالی شما برطرف گردند.

کاربرد ربات‌های صنعتی یاسکاوا Yaskawa

اولین سوالی که در خرید یک ربات صنعتی باید به آن پاسخ داد این است که “ربات را برای چه کاری نیاز دارید؟” به عبارت دیگر، می‌خواهید ربات شما چه کاری انجام دهد؟ کاربردهای رایج برای ربات شامل مواردی همچون بسته بندی، مونتاژ، پلتایزینگ، برش، شکل دهی، جوشکاری، رنگ آمیزی و موارد دیگر است.

سوال مهم دیگر این است: “اهداف اتوماسیون شما چیست؟” اتوماسیون در صنایع به منظور فرآیندهای تمام اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک، برای بهبود کیفیت، افزایش سرعت، افزایش توان عملیاتی، کاهش نیروی کار، حرکت به سمت تولید ناب و اطمینان از ایمنی یا ارگونومی استفاده می‌شود.

ربات‌های صنعتی یاسکاوا موتومن Yaskawa-Motoman طیف گسترده‌ای از ربات‌ها را ارائه می‌نمایند. مواردی همچون:

  • ربات‌های صنعتی در ابعاد و اندازه‌ها و ویژگی‌های مختلف
  • اپلیکیشن‌های گوناگون
  • سیستم‌های رباتیک استاندارد
  • سیستم‌های ماشین بینایی یکپارچه
  • و…

ممکن است برندهای دیگری نیز این امکانات را در تجهیزات رباتیک خود ارائه دهند اما ربات‌های صنعتی یاسکاوا-موتومن از شناخته شده‌ترین برندهای جهانی است که کمپانی اصلی آن در ژاپن است اما دارای شعب مختلف در سراسر جهان نیز می‌باشد.

منیپولیتور(Manipulator)

به بازوی اجرایی ربات صنعتی، منیپولیتر گفته می‌شود که خود از قطعات دیگری تشکیل شده است که محترک هستند. هدف از طراحی این قطعه، اجرای کارهای محوله مانند برداشتن اجسام و انتقال آن‌ها و حرکت در محدوده دسترسی ربات می‌باشد. این بخش دقیقا مانند بازوی انسان طراحی شده است و چندین مفصل داخلی دارد.

اند افکتور (End Effector)

این قسمت از ربات صنعتی، مانند کف دست انسان است که برای نگهداری از اشیاء توسط ربات طراحی شده است. منیپولیتر دو انتهای آزاد دارد که از یکی از آن‌ها به عنوان تکیه گاه استفاده می‌کند و انتهای دیگر آن، اندفکتور قرار می‌گیرد.

موتور ربات صنعتی

قدرت یک ربات، توسط موتور آن تامین می‌شود. موتورهای تامین کننده انرژی مورد نیاز ربات به سه نوع موتور الکتریکی، موتور هیدرولیک و موتور پنوماتیک تقسیم می‌شوند.

کنترلر ربات (Controller)

مغز متفکر ربات صنعتی، کنترلر آن است که دقیقاً مشابه مغز انسان عمل می‌کند. ربات‌های صنعتی از طریق همین بخش، قابل برنامه ریزی هستند.

سنسور ربات (Sensors)

حسگرها، مهمترین بخش ربات هستند که دقیقاً با تقلید از عملکرد آن در بدن انسان شکل گرفته است. حسگرها به ربات امکان اندازه‌گیری موقعیت، سرعت، میزان مجاورت و اندازه‌گیری دمای محیط را می‌دهند. در میان حسگرهای ربات، سنسور بینایی یکی از مهمترین حسگرهاست. این حسگر داده‌های جمع آوری شده توسط ربات را آنالیز می‌کند و از این طریق فرآیند مورد نظر را با دقت زیاد و خطای بسیار کم انجام می‌دهد.

تیچ پندنت (Teach Pendant)

یک جعبه کنترلی درون ربات وجود دارد که برنامه‌ریزی ربات از طریق آن جعبه انجام می‌شود. تیچ پندنت‌ها که هم نوع سیمی و هم نوع بی‌سیم دارند، برای کنترل مراحل مختلف اجرای کار توسط ربات طراحی شده‌اند.

اولین ربات شناخته شده در صنایع تولیدی که می‌توان آن را ربات صنعتی در نظر گرفت، توسط شخصی به نام تیلور در سال ۱۹۳۷ میلادی طراحی شد. این ربات برنامه خود را در یک صفحه کاغذی دریافت میکرد و نیرو محرکه مورد نیازش توسط یک موتور الکتریکی تامین می‌شد. از جمله توانایی‌های آن میتوان به جابه جا کردن و چیدن لایه‌های چوب و الوار طبق یک الگوی ترسیم شده در کاغذ اشاره کرد. و اما اولین ربات رسمی که نام آن به عنوان ربات صنعتی ثبت شده است در سال ۱۹۵۴ میلادی توسط جورج دیوول توسعه پیدا کرد. این ربات میتوانست اشیاء را در شعاع ۵ متر جا به جا نماید و آن‌ها را از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال دهد. پس از اینکه استفاده از ربات‌ها در صنعت رواج یافت، به منظور به حداکثر رساندن کارایی آن‌ها، مواردی مانند بازوهای ربات، توسعه یافته و بر اساس نوع صنعت شخصی سازی شدند. این موضوع مبحثی به نام بازوهای رباتیک را به وجود آورد. تبدیل سیستم فرمان پذیری کاغذی به فرمان پذیری توسط ریزپردازنده‌ها، موضوع دیگری بود که در دستور کار توسعه ربات‌های صنعتی قرار گرفت.

اولین ربات برنامه ریزی شده با ریزپردازنده‌ها در سال ۱۹۷۵ توسط اینتل ساخته و به صنایع معرفی شد. از آن پس کشورهای پیشرفته مانند ژاپن، بخش اعظمی از سرمایه گذاری‌های خود را به پروژه‌های طراحی ربات‌های صنعتی اختصاص دادند. نتیجه این سرمایه گذاری‌ها توسعه صنایع تولیدی در این کشورها بود.

سال ۱۹۸۰ را میتوان سال شروع استفاده از تکنولوژی رباتیک در صنعت به شکل امروزی دانست. دلیل این امر پیشرفت همزمان دانش الکترنیک و مکانیک و نیز ظهور علم مکاترونیک بود.

اما هنوز هیچ ربات انسان نمایی وارد صنایع تولیدی نشده بود. تا اینکه در سال ۲۰۰۸ یک شرکت دانمارکی، ربات‌های مشارکتی را که می‌توانستند با مشارکت یکدیگر فرآیندهای تولید را از صفر تا صد به انجام برسانند، توسعه داد و به بازار معرفی نمود.

امروزه ربات صنعتی به بخش جدایی ناپذیر خط تولید کارخانه‌ها تبدیل شده است. بدون شک به کارگیری این ربات‌ها فرآیند تولید را برای کارخانه داران آسان‌تر کرده است. اما مزایای استفاده از ربات‌های صنعتی به همین جا ختم نمی‌شود. در ادامه مزایای دیگر این تکنولوژی را بیان می‌کنیم.

 افزایش بهره‌وری صنایع تولیدی

به کارگیری ربات‌های صنعتی در کارخانجات تولیدی، حذف حقوق و دستمزد نیروی انسانی را به دنبال داشته است. از طرف دیگر سرعت و دقت تولید را تا حد قابل توجهی افزایش داده و خطاهای انسانی را به حداقل ممکن رسانده است. پارامترهایی مانند سرعت، توانایی تولید در مقیاس بالا و در یک کلام بهره‌وری سیستم‌های تولیدی به شدت افزایش یافته است.

افزایش امنیت خط تولید

یکی از دغدغه‌های همیشگی کارفرمان در صنایع مختلف، امنیت جانی کارکنانی است که در خط تولید مشغول به کار هستند. چرا که این افراد همواره با مشکلاتی نظیر از کار افتادگی، حوادث منجر به صدمه یا حتی فوت مواجه هستند. واضح است که جایگیزینی ربات‌های انسان نما یا همان ربات‌های صنعتی با نیروی انسانی، این مشکلات را تا حد زیادی مرتفع نموده است.

انعطاف پذیری در شرایط سخت

اگر ربات مناسب برای صنعت مورد نظر خود را تهیه نمایید، میتوانید در شرایط مختلف از آن استفاده کنید. شرایط سختی که بسیاری از انسان‌ها قادر به فعالیت در آن نیستند. به عنان مثال تلید در دمای بالایی مثل کوره‌های آجر پزی یا صنایع فولادی و برش کاری. همین موضوع میزان انعطاف پذیری ربات‌های صنعتی در شرایط مختلف را نشان می‌دهد.

بهبود کیفیت و ثبات محصول

بدون شک قبل از اختراع ربات‌های صنعتی، افزایش همزمان سرعت و دقت تولید در صنایع، به یک آرمان دور از دسترس شباهت داشت! اما با ظهور ربات‌های صنعتی، خطاهای انسانی ناشی از بی‌دقتی، خستگی، حواس پرتی و یا اثرات ناشی از انجام امور تکراری و خسته کننده همگی حذف شده و دقت ذاتی و قابلیت تکرار ربات‌های صنعتی باعث می‌شود بتوانید روی کیفیت بالا برای تولید هر محصول حساب کنید.

با وجود ربات‌های صنعتی در فرایند تولید، کارکنان شما دیگر مجبور به حضور در محیط‌های آلوده به گرد وغبار، محیط‌های گرم و یا پر خطر نیستند.

کاهش ضایعات تولید و افزایش راندمان

به کارگیری ربات‌های صنعتی یاسکاوا علاوه بر مزایای فوق، یک مزیت ویژه اقتصادی و زیست محیطی دارد و آن هم به حداقل رساندن ضایعات از طریق بالا بردن سطح کیفی محصولات است. همانطور که اشاره شد، ربات‌های صنعتی سرعت و دقت تولید محصولات را ارتقاء می‌دهند. از این بابت محصولات شما مطابقت بیشتری با استانداردهای مربوطه خواهند داشت. در نتیجه ضایعات تولیدات شما به طور چشم گیری کاهش خواهد یافت. با کاهش مقدار ضایعات ناشی از کیفیت پایین و یا تولید ناقص محصول راندمان تولید بالا می‌رود.