ربات رنگ پاش | Painting robot  یکی دیگر از ربات‌های صنعتی یاسکاوا است که در صنایع متعددی از جمله صنایع خودرویی به منظور پاشش رنگ با دقت و کیفیت بسیار بالا بر روی قطعات متعدد مورد استفاده قرار میگیرد.
جهت سفارش ربات رنگ پاش یاسکاوا، یا دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان با شماره زیر در ارتباط باشید.

درباره ربات‌های رنگ پاش

این ربات‌ها محصول شرکت یاسکاوا – موتومن بوده و به منظور رنگ کردن سطوح مختلف و در ابعاد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. ربات‌های رنگ پاش قادرند انواع رنگ پاشی به صورت برنامه ریزی شده انجام دهند. یکی از کاربردهای این ربات‌ها در صنایع خودرویی است. آن‌ها را به عنوان ربات رنگ پاشی خودرو نیز می‌شناسند. در صنایع خودرو ربات‌ها می‌توان تمام خودرو و یا حتی بخش‌های جزیی مانند سپر و گلگیر را نیز رنگ پاشی کنند.

مزایای ربات‌های رنگ پاش

ربات‌های رنگ پاش به دلایل متعددی در کارخانجات تولیدی جایگزین نیروهای انسانی می‌گردند که در ادامه به تشریح آن‌ها خواهیم پرداخت.

۱. افزایش سرعت: بدون شک سرعت ربات‌ها در مقایسه با نیروی انسانی چندین برابر است که همین امر موجب تسریع فرایند تولید می‌گردد.

۲. افزایش دقت: دقت و کیفیت پاشش رنگ در حالت رباتیک به مراتب بیشتر از نیروی انسانی است زیرا مواردی نظیر خطای دید و یا لرزش دست و یا محاسبه‌ی سطح رنگ آمیزی شده در حالت رباتیک وجود ندارد. از سوی دیگر در بعضی از صنایع به دلیل بزرگ بودن ابعاد قطعه مورد نظر اپراتور قادر به رنگ آمیزی تمام سطوح نخواهد بود و به این دلیل ربات جایگزین نیروی انسانی می‌گردد.

۳.تولید بی‌وقفه: در مواردی که ربات‌ها مورد قرار می‌گیرند، سیستم رنگ آمیزی حدود ۲۰ ساعت به صورت مداوم می‌تواند انجام گردد در حالیکه نیروی انسانی بیش از ۸ تا ۱۰ ساعت توان انجام کار را ندارد.

مزایای خرید از نیرونوین

تنها نکته‌ای که ممکن است مانع شما از خرید ربات شود هزینه اولیه آن است که اگر موارد زیر رعایت گردند بی شک در مدت کمتری هزینه اولیه نیز باز خواهد گشت.

خرید از نمایندگی: همه ما می دانیم که خرید از نمایندگی اصلی به دلیل عدم وجود واسطه تا حد بسیار زیادی موجب کاهش هزینه‌ها می‌گردد زیرا شرکت‌های واسطه تا حد بسیار زیادی هزینه را افزایش می‌دهند. حال هرچه این واسطه‌ها افزایش یابند هزینه شما نیز افزایش خواهد داشت. شرکت نیرونوین مرکز فروش مستقیم تجهیزات یاسکاوا در ایران به شما تضمین می‌دهد که تمام ربات‌های صنعتی یاسکاوا را با کمترین قیمت بازار خدمت شما ارائه نماید.
تهیه محصول با اطمینان: در حال حاضر ربات‌های متعددی با برند های مختلف در بازار موجود هستند که حتی ممکن است بعضا قیمت‌های بسیار پایین داشته باشند. اما نکته‌ی قابل توجه عمر کوتاه بسیاری از آنها است. ربات‌های صنعتی یاسکاوا ساخت کشور ژاپن بوده و حتی در اروپا و آمریکا نیز شعبات و مشتریان بسیاری را دارد. از این رو حتی یک درصد هم جای نگرانی برای خریداران این محصولات باقی نخواهد گذاشت.
تجربه و دانش فنی: با توجه به شرایط تحریم کشور درخواست کارشناس فنی از کشورهای پیشرفته ممکن نیست. علاوه بر آن این امر می تواند هزینه بسیار زیادی را برای شما در بر داشته باشد. نیرونوین با حدود یک دهه سابقه و تجربه متعدد در زمینه رباتیک و بهره‌گیری از کارشناسان بسیار با تجربه در رباتیک تمام مراحل راه اندازی و آموزش را با کیفیت جهانی و هزینه بسیار پایین برای مشتریان گرانقدر به انجام می‌رساند.

انواع ربات رنگ پاش

ربات‌های سریع و شش محوره رنگ پاشی یاسکاوا در سه سری MPX ،MHP و EPX تولید و عرضه می‌گردند. این ربات‌ها به منظور پاشش رنگ صاف و یک‌دست طراحی شده‌اند. در ادامه به تشریح ویژگی‌ها و مشخصات فنی هر یک خواهیم پرداخت.

 

 

 

 سری MPX

مدل ربات MPX1150 MPX1400 MPX1950 MPX2600 MPXL2600 MPX3500
تعداد محور ۶ ۶ ۶ ۶ ۶ ۶
توان حمل بار 5 کیلوگرم 15 کیلوگرم 7 کیلوگرم 15 کیلوگرم 10 کیلوگرم 15 کیلوگرم
حداکثر ناحیه کاری 727 میلیمتر 1256 میلیمتر 1450 میلیمتر 2000 میلیمتر 2100 میلیمتر 2700 میلیمتر
دقت تکرار 0.15 میلیمتر 0.5 میلیمتر 0.15 میلیمتر 0.5 میلیمتر 0.5 میلیمتر 0.5 میلیمتر
محل نصب دیوار – سقف – زمین زمین دیوار زمین دیوار زمین

 

 

 

 سری EPX

مدل ربات EPX1250 EPX2800
تعداد محور ۶ ۶
توان حمل بار 5 کیلوگرم 20 کیلوگرم
حداکثر ناحیه کاری 1256 میلیمتر 2729 میلیمتر
دقت تکرار 0.15 میلیمتر 0.5 میلیمتر
محل نصب زمین زمین

 

 

 سری MHP

مدل ربات MHP45L
تعداد محور ۶
توان حمل بار 45 کیلوگرم
حداکثر ناحیه کاری 2850 کیلوگرم
دقت تکرار 0.15 میلیمتر
محل نصب  زمین